Драккар потроху будується

Історична реконструкція прадавнього човна вікінгів триває на подвір’ї краєзнавчого музею в Рівному. Хоча робота просувається не так швидко, як хотіли б учасники і організатори проекту, але вони все таки сподіваються ще цього літа потішити рівнян і гостей міста новою атракцією.

Тут під навісом будується небачений у Рівному човен-дракон

Під навісом у глибині музейного парку вже можна роздивитися нижню основу майбутнього дев’ятиметрового стародавнього човна. Там порядкує Олег Петренко, який і розповідає, як просуваються справи з будівництвом:

Сьогодні я працюю сам, але є волонтери, команда ентузіастів, які приходять, як тільки в них з’являється можливість. Робочих рук вистачає. Працюємо за старовинними автентичними кресленнями, які взяли в з сайту музею в Осло. Коли робили макет, виявили деякі недоліки конструкції. Тому втілена копія буде вдосконаленою. Я зараз працюю над обшивкою корпусу човна. Я взагалі різьбяр по дереву і для мене ця робота, хоча й знайома, але доволі специфічна. Такого досвіду я ще не мав. Беремо дошки з пилорами і вручну їх потрібно гнути. Зараз труднощі певні в тому, що ми використовуємо спеціальні автентичні заклепки, які потрібно спеціально виготовляти. Це робить для нас один рівненський коваль.

Олег Петренко за роботою
Особливі заклепки виготовляє спеціально для човна рівненський коваль
Креслення, за яким будують драккар

За словами Олега Петренка, команда сподівається, що у серпні рівняни зможуть побачити прадавній корабель на воді Басового кута. Розраховано корабель, як каже Олег Петренко, на шість гребців, одного стернового, і 4-5 пасажирів. Але, каже, охочі зможуть веслувати й самі. Це буде чудова атракція для Рівного.

За словами Олега Петренка, драккар буде першим човном, який реконструюють ентузіасти, а потому планують побудувати ще й інші човни, наприклад, човен-довбанку.

Поки є нижня частина човна
Олег Петренко запевняє, що човен буде безпечним і попливе з веслувальниками і пасажирами

Як відомо, побудова драккара є частиною великого історичного проекту — створення етнографічного комплексу музею-скансену “Городище Оствиця”. Розмістити його планують у Басовому куті неподалік від історичного городища.

Тут ентузіасти “чаклують” над небаченим човном
Це цікаво  Конституцію Пилипа Орлика можна читати українською. У Острозі
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 2, середня: 2,50)
Загрузка...