Пиляти коректно, чи ні, або Поневіряння старого фонтана

Яка доля очікує на культовий для Рівного фонтан у центральному міському парку, стане відомо за кілька днів. Чи зможуть рівняни і гості міста ще побачити “живого” Змієборця-“Стоматолога”, а чи він залишиться тільки в спогадах та на старих світлинах, залежатиме від депутатів Рівнеради

Мальовнича картинка з фонтаном у центрі парку/ 1966 рік

Колись окраса міста і центрального парку, улюбленець багатьох рівнян фонтан “Богатир”. прозваний містянами “Стоматологом”, схоже, доживає останні дні. У концепцію реконструйованої парківської площі з атракційним підземеллям він геть не вписується. Зовсім немодерновий фонтан-старожил поступиться місцем новому — сучасному, облаштованому за новітніми технологіями — так званому сухому фонтану. Хоча спочатку втілювачі грантового проєкту “Таємничі підземелля Рівного. Культурна спадщина як елемент інтерактивного вивчення історії краю” обіцяли зберегти скульптуру “Богатиря, що бореться зі Змієм” (так офіційно називається композиція), трохи перемістивши її. Тепер же вона. виявляється, там зайва, і максимум що її очікує — це доля бути розпиляною на частини з сумнівною імовірністю відновлення в невідомому майбутньому. Причому на пиляння скульптури депутати Рівнеради мають виділити 300 тисяч гривень, внісши зміни до Програми реалізації проекту “Таємничі підземелля Рівного. Культурна спадщина як елемент інтерактивного вивчення історії краю” на 2018 – 2020 роки. Принаймні такі пояснення від рівненських чиновників можна було почути після останнього засідання виконкому (там начальник управління культури і туризму міста Тарас Максименко звітував про хід робіт у парку) і в коментарях місцевим ЗМІ. За детальнішим роз’ясненням РівнеРетроРитм звернувся до Тараса Максименка, і ось що він розповів:

Насамперед, фонтан “Богатир” є центральною фігурою композиції в парківській атракції. Він з самого початку був у проєкті і нікуди звідти не подівся, його просто повинні були трохи перенести. Для цього збудували вже п’єдестал, але скульптура в дуже поганому стані. Щоб її перенести, потрібно її демонтувати. Це можна зробити коректним способом — за допомогою лазерної пилки, що завдасть мінімальної шкоди самій скульптурі й дасть можливість її потім без проблем зібрати. А можна зробити це, так би мовити, некоректно — звичайною пилкою, яка знищить фрагменти скульптури і потім її відновити буде і важче, і затратніше. На перший спосіб потрібно 300 тисяч гривень. Про виділення їх я звертатимусь на сесії міської ради до депутатів. Хоча, з огляду на попередні обговорення, знаю, що не всі депутати підтримують ідею виділення коштів, все ж таки вірю, що міські обранці прислухаються до наших аргументів.

Проєкт реконструкції, де “Богатиреві” було місце

Також Тарас Максименко зазначив, що вже зроблено львівськими фахівцями 3D модель скульптури. І в разі, якщо таки “Богатир” зазнає непоправних ушкоджень, то за моделлю можна буде скульптуру відновити в тому розмірі, в якому вона є нині. При цьому очільник управління культури і туризму ще раз наголосив, що “Богатир” є центральною фігурою на реконструйованій парківській площі.

Це цікаво  На Оствиці будують вхідну браму

Слід зазначити, що інфоромація про демонтаж “Богатиря”-“Стоматолога” викликала широкий резонанс у соцмережах. Чимало рівнян обстоюють ідею збереження скульптури як своєрідну пам’ятку цілої епохи, яку пережило наше місто. І зовсім не тому, що ностальгують за радянськими часами, хоча не виключено, що є й такі. Цей фонтан свого часу був складовою місцевого колориту, як і в цілому Рівненський парк імені Шевченка, про що, на жаль, нині сказати не можна.

До розкопок

Отож, остаточно питання старого парківського фонтану буде вирішено під час чергової сесії Рівнеради 21 листопада в процесі розгляду проєкту рішення “Про внесення змін до Програми реалізації проекту “Таємничі підземелля Рівного. Культурна спадщина як елемент інтерактивного вивчення історії краю” на 2018 – 2020 роки.

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...