Історична реконструкція прадавнього човна вікінгів триває на подвір’ї краєзнавчого музею в Рівному. Хоча робота просувається не так швидко, як хотіли б учасники і організатори проекту, але вони все таки сподіваються ще цього літа потішити рівнян і гостей міста новою атракцією.
Під навісом у глибині музейного парку вже можна роздивитися нижню основу майбутнього дев’ятиметрового стародавнього човна. Там порядкує Олег Петренко, який і розповідає, як просуваються справи з будівництвом:
Сьогодні я працюю сам, але є волонтери, команда ентузіастів, які приходять, як тільки в них з’являється можливість. Робочих рук вистачає. Працюємо за старовинними автентичними кресленнями, які взяли в з сайту музею в Осло. Коли робили макет, виявили деякі недоліки конструкції. Тому втілена копія буде вдосконаленою. Я зараз працюю над обшивкою корпусу човна. Я взагалі різьбяр по дереву і для мене ця робота, хоча й знайома, але доволі специфічна. Такого досвіду я ще не мав. Беремо дошки з пилорами і вручну їх потрібно гнути. Зараз труднощі певні в тому, що ми використовуємо спеціальні автентичні заклепки, які потрібно спеціально виготовляти. Це робить для нас один рівненський коваль.
За словами Олега Петренка, команда сподівається, що у серпні рівняни зможуть побачити прадавній корабель на воді Басового кута. Розраховано корабель, як каже Олег Петренко, на шість гребців, одного стернового, і 4-5 пасажирів. Але, каже, охочі зможуть веслувати й самі. Це буде чудова атракція для Рівного.
За словами Олега Петренка, драккар буде першим човном, який реконструюють ентузіасти, а потому планують побудувати ще й інші човни, наприклад, човен-довбанку.
Як відомо, побудова драккара є частиною великого історичного проекту — створення етнографічного комплексу музею-скансену “Городище Оствиця”. Розмістити його планують у Басовому куті неподалік від історичного городища.