Яким посудом користувалися наші пращури та з чого його виготовляли, можна дізнатися відвідавши експозицію на подвір’ї Рівненського краєзнавчого музею. Музейники назвали експозицію “Еволюція посуду”. Вона — перша в низці виставок під відкритим небом у рамках проєкту “Вулична виставка”, яку започаткували в музеї.
Виставка дає уявлення про розвиток керамічного посуду від доби неоліту до початку ХІХ століття. Усі експонати, представлені у скляній вітрині, було віднайдено під час археологічних досліджень на території Рівненщини упродовж останніх 20-ти років — у Дорогобужі, Пересопниці, на Млинівщині та в Рівному.
Ініціаторка проєкту заступник директора РОКМ Тетяна Самсонюк розповіла, що це музейний експеримент на період карантинних обмежень. І висловила сподівання, що рівняни його оцінять. За словами Тетяни Самсонюк, скляну вітрину, в якій розмістили унікальні експонати, надали в безоплатну оренду на час карантину рівненські підприємці.
Частину експозиції становить кераміка з фондів музею, яку виставили на загал уперше. Стародавні зерновики, миски, кубки, кухлі, а ще — макет печі, в якій випалювали посуд, можна побачити у вітрині. Макет виготовив завідувач відділу давньої історії та археології Рівненського краєзнавчого музею Олексій Войтюк. Найкраще піч розглядати увечері, вона буде з підсвіткою, що дасть більш реалістичну уяву про те, як вона працювала, каже музейник. Як зазначив Олексій Войтюк, на виставці представлено 90 посудин, які погруповано за періодами.
Виставка на музейному подвір’ї діятиме впродовж двох місяців. Отож усі охочі й цікаві до старожитностей мають можливість її відвідати щодня з 10.00 до 18.30 години.