Ідея-мрія директора рівненського пивзаводу Маріяна Годи про створення музею пивоваріння та хмелярства близька до втілення. Депутати Рівнеради таки погодилися передати йому будинок колишнього власника пивзаводу “Бергшлосс” Герши Меєра Пісюка, де останнім часом розміщувався міський Центр творчості учнівської молоді.
Понад десять років виношував Маріян Года ідею з музеєм пива в Рівному. І будинок, в якому сам Бог велів такий музей створити — ось він, поруч із теперішнім пивзаводом. Як не дивно, але в Рівному, де влада не надто переймається збереженням старовини, дожив до наших часів практично в незмінному вигляді будинок колишнього засновника і власника пивзаводу “Бергшлосс” Герши Меєра Пісюка.
Щоправда, аби відвоювати майже столітній будинок для потреб майбутнього музею, Маріяну Годі довелося шукати вагомі аргументи. Адже в будинку останніми роками розміщувався міський Центр учнівської творчості. Навіть, коли Маріян Года запропонував на обмін колективу Центру нове сучасне приміщення практично поруч, у його приватній будівлі, спочатку наштовхнувся на спротив і колективу закладу, і батьків учнів. Перемовини про обмін тривали з осені 2019-го року. Відтак Маріян Года вирішив узяти паузу, щоб його не звинуватили в заподіянні шкоди рівненським творчим школярам.
Днями ж на черговій сесії Рівнеради міські депутати більшістю голосів (31 “за” із 39 присутніх) підтримали проєкт рішення “Про відчуження будинку на вул. П. Могили, 10 в м. Рівному шляхом обміну його на нежитлові приміщення на вул. П. Могили, 28 в м. Рівному”. Цим самим міська рада дозволила обміняти стару будівлю на один поверх у приватній будівлі, що знаходиться на тій же вулиці. Тепер вихованці міського Центру творчості учнівської молоді переїдуть на третій поверх будівлі, яка належить Маріяну Годі. Попередньо депутатська комісія вивчила тамтешні умови для занять учнів і визнала їх прийнятними.
Як відомо, Маріян Года неподалік рівненського пивзаводу і поруч із колишньою садибою Герши Пісюка між вулицями Могили і Коперніка зводить готельно-ресторанний комплекс “Бергшлосс” у стилі старого європейського міста. Комплекс має П-подібну форму, сформований трьома будівлями в національних стилях країн Західної Європи та з підземним паркінгом. Будинок Пісюка якраз вписується в це історичне каре. Фото з фейсбук-сторінки Ukrainian Urban Awards – Конкурс Української Урбаністики https://www.facebook.com/pg/UkrainianUrbanAwards/photos/?tab=album&album_id=655065458397468 –
Колориту комплексу додає те, що він розташований у старовинному міському районі Воля, де ще зберігаються і старі квартали, і окремі старі будинки. На щастя, не зазнав непоправних “поліпшень” і сам будинок Герши Пісюка. Його оригінальну архітектуру деякі краєзнавці приписують авторству художника Георгія Косміаді. Його донька пані Надія також твердить, що проєктував будинок її батько. Однак в архівних документах автором проєкту зазначено архітектора Ярмоловича. Доктор архітектури завідувачка кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП Ольга Михайлишин свого часу зазначила, що в будинку навіть збереглися автентичні віконні рами, сходи та фурнітура.
Тому відреставрований (це обіцяє зробити Маріян Года) колишній будинок власника пивзаводу “Бергшлоссс”, в якому розміститься музей пивоваріння та хмелярства, стане родзинкою новозведеного комплексу. А на це, як сподівається і влада міста, обов’язково мають “клюнути” туристи.