Рідкісні видання “Кобзарів” можна побачити на виставці в Рівненському краєзнавчому музеї

За традицією весна в Рівному розпочинається з Тараса Шевченка. Цьогоріч рівненська “шевченкініана” стартувала з виставки унікальних видань “Кобзаря” та графічних робіт українських художників, присвячених життю і творчості Великого Поета.

Сьомого березня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку “Вже з неба подивлюсь на Україну…”, присвячену 210-й річниці з дня народження Тараса Шевченка. Її експонати — це не лише книги, а й твори графіки відомих українських художників, які ілюструють життя і творчість Тараса Шевченка, як от: Миколи Стратілата, Володимира Масика, Івана Литвина, Володимира Авраменка, Бориса Шаца, Євгенії Рябової, Бориса Гінзбурга та інших. І книги, і графічні твори — усі з фондових збірок РОКМ.

Експонати виставки
Експонати виставки в залі музею
Життя і творчість Тараса Шевченка в творах українських графіків

Щоправда, були й деякі експонати, надані рівнянами спеціально для цієї виставки. Наприклад, відомий рівненський художник член Національної Спілки художників України Віктор Гвоздинський надав свою картину, присвячену геніальному поетові, для демонстрації на виставці.

Віктор Гвоздинський надав свою роботу для виставки

Рівнянин Роман Омельчук продемонстрував присутнім унікальне видання “Кобзаря” з власної колекції, яка налічує близько 30-ти видань “Кобзарів” різних років. Цей “Кобзар” Тараса Шевченка виданий у 1899 році в редакції журналу “Кієвская Старіна”. За словами спеціалістів, це видання відносять до таких, де виявили друкарські помилки та хронологічну плутанину. Але від цього воно не менш цінне.

Етнограф, Заслужена працівниця культури України Алла Українець і Роман Омельчук з виданнями зі своєї колекції
Рідкісний “Кобзар” 1899 року видання з колекції Романа Омельчука
Те саме видання з колекції Романа Омельчука, тільки з іншою обкладинкою. Книга містить ще одну тверду обкладинку (на попередньому фото) всередині

Присутні у своїх виступах зазначали, що, хоча минуло вже понад 160 років, як немає Тараса Шевченка, але кожне його слово є пророчим і актуальним досі.

Відкриття виставки “Вже з неба подивлюсь на Україну…” відбувалося на тлі перегляду фотослайдів місць, де перебував поет, його автопортретів, родинних світлин, малюнків з його творчості, тощо, підібраних старшою науковою співробітницею відділу фондів музею Галиною Данильчук.

Графіка українських художників на тему “шевченкініани”
Графіка українських художників на тему “шевченкініани”
“Кобзар” виданий у Празі

Світлана КАЛЬКО

Це цікаво  “Велика Реставрація” дісталась Острога

Усі фото з фейсбук-сторінки РОКМ

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...