Меморіальну дошку одному з ідеологів українського націоналізму полковнику армії УНР Євгенові Коновальцю відкрили та освятили на житловому будинку №7 на вулиці його імені, що в мікрорайоні Північному. Про це повідомляється на сайті міської ради Рівного.
Посприяли такому вшануванню національного героя України Політична Партія “Національний Корпус” та Громадська Організація “Національні Дружини”. Під час відкриття дошки секретар Рівнеради Сергій Паладійчук подякував ініціаторам і зокрема сказав:
Євген Коновалець — це людина, яка для справжніх українців мала б бути патріотичною іконою, адже саме Коновалець був у витоків української військової організації, яка потім переросла в ОУН УПА. Коновалець забезпечив методологічні основи подальшої визвольної боротьби, яка в середині ХХ століття дозволила багатьом патріотам дати надію на створення нашої держави. Мені імпонує те, що наші молоді хлопці-патріоти висловили цю ініціативу, мені це приємно, адже це означає, що поняття “Україна”, поняття “патріотизму” для цих хлопців більше ніж просто слова. Хлопці, я вам щиро дякую! Дякую також і всім тим, хто певним чином сприяв цьому процесу. Хочу запевнити, що міська влада намагається робити все, щоб у Рівному було багато таких патріотичних куточків, де можна було б декілька хвилин постояти і згадати історію і щоб змістовно проводити час.
Довідково
Євген Коновалець – полковник Армії Української Народної Республіки, комендант Української Визвольної організації, голова Проводу українських націоналістів (1927 рік), перший голова ОУН (з 1929 року), один із ідеологів українського націоналізму.
Народився на Львівщині, а після поразки визвольних змагань, з грудня 1922-го року був змушений мешкати в еміграції у Чехо-Словаччині, Німеччині, Швейцарії, Італії. Загинув у результаті спецоперації НКВС. Висланий більшовиками терорист Павло Судоплатов 23 травня 1938 року в кафе готеля “Атланта” в Роттердамі передав Євгенові Коновальцю “подарунок від друзів” — замасковану під коробку цукерок вибухівку. Так обірвалося життя борця за Україну. Поховано Євгена Коновальця в Роттердамі на кладовищі Кросвейк.