У “Хлів” до Олександра Гурістюка

Старовинне село Глинськ, що неподалік Рівного в колишньому Здолбунівському районі, може стати новим мистецьким центром Рівненщини. Відомий рівненський художник Олександр Гурістюк відкрив там художню галерею.

Понад сторічна споруда, а точніше — справжнісінський сільський хлів чеської побудови (Глинськ — село, де здавна селилися чеські колоністи), у п’ятницю 17 вересня зустрічав численних гостей.

Олександр Гурістюк

Щоправда, споруда, яка багато років служила для господарських потреб мешканців садиби, постала в новому, модернізованому вигляді. При цьому, частково зберігши автентичний вигляд будівлі — стінну кладку з ракушняка. Креативний задум художника вінчала вивіска з назвою споруди “Хлів. Художня галерея”. Так Олександр Гурістюк втілив свою багаторічну мрію про творчу майстерню з виставковою залою, хоча й тривалий час вагався, чи потрібно це в селі. Тепер сюди запрошуватиме друзів, колег-художників, усіх, хто захоче поділитися своїми творчими планами і здобутками, долучитися до мистецтва. Планує також залучати до прекрасного місцевих школярів та й усіх охочих тамтешніх мешканців. До речі, чимало мешканців Глинська на відкриття завітали також.

Про Олександра Гурістюка кажуть, що він з тих художників, які мають власні унікальні формули для творчості, а тепер ще й матиме місце, де можна буде з його творчістю познайомитися ближче. Олександр Гурістюк знаний в Україні й за її межами. Його картини зберігаються у приватних колекціях не лише України, а й Польщі, Франції, Німеччини, Португалії, Ізраїлю, Австралії, США. Він автор близько 500-а картин різних за жанрами і стилями. На мистецькому рахунку художника близько 20-ти виставок.

Враженнями від відкриття “Хліва” ділиться рівненська краєзнавиця і працівниця Рівненського обласного краєзнавчого музею Галина Данильчук:

Вважаю, це була справжня унікальна подія в культурному житті Рівненщини. Було по-домашньому, водночас креативно і незаангажовано. Багато гостей, а їх було дійсно багато, їхали саме до Гурістюка, бо в нього є ім’я в мистецькому світі, він надзвичайно щира і відкрита людина. Його ставлення до роботи, до організації подібних закладів відрізняється від традиційних. Безперечно, колориту додає навколишнє середовище, надзвичайно мальовнича місцина… І його обійстя не “осучаснене”, воно живе… Тому і картини, які він тут створює, наче просякнуті цією атмосферою, живою природою. Загалом, мені Олександр Гурістюк чимось нагадує Георгія Косміаді.

У щойно відкритій галереї Олександр Гурістюк представив близько двадцяти власних робіт різних років, здебільшого жіночих і дитячих портретів.

Це цікаво  Отець Серафин “повернувся” до Рівного

Фото Галини Данильчук

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...