Житель Рівненщини подарував обласній бібліотеці колекцію стародруків. Що про них відомо

Житель Рівненщини Володимир Швабюк передав обласній бібліотеці колекцію стародруків. Йдеться про 12 книг, деяким з них — більш як сто років. Серед видань найстарішим вважають “Словник польсько-латинський”, написаний у 1866 році.

Про це Суспільному повідомила бібліотекарка Галина Бойко. З її слів, усі 12 книг — стародруки. Їх подарував лікар із Радивилова Володимир Швабюк.

“Він розповів, що випадково натрапив на цю унікальну колекцію у своєму будинку — і вирішив передати на зберігання в нашу бібліотеку через дружні зв’язки. Ці видання належали професору, викладачеві латини та німецької мови Василю Пастущину, який працював у Львівському університеті. Серед подарованих книг особливе місце займають польсько-латинські та польсько-чеські словники”, — поділися Галина Бойко.

Стародруки, які подарували бібліотеці. Рівненська обласна бібліотека
Дарувальник Володимир Швабюк та директорка бібліотеки Валентина Ярощук. Рівненська обласна бібліотека

У Facebook обласної бібліотеки зазначили, що в цій колекції є справжні бібліографічні раритети:

“Словник польсько-латинський” 1866 року, виданий у Кракові в друкарні Ягеллонського університету, та “Вибір творів Марка Туллія Цицерона”, виданий у Львові в 1913 році в друкарні “Наукового товариства імені Шевченка”.

Словник польсько-латинський 1866 року. Галина Бойко

Як зазначила Галина Бойко, поки що книги не будуть у вільному доступі, оскільки їх потрібно опрацювати, на них є екслібриси й маргіналії:

“Коли наші працівники їх роздивляться і опишуть, внесуть в електронний каталог, тоді будемо вирішувати, чи показуватимемо їх, чи залишимо у фонді рідкісних і цінних видань. Книги старі і це створює складнощі для їхньої демонстрації”.

Вибір творів Марка Туллія Цицерона 1913 року. Галина Бойко

Як раніше повідомляло Суспільне, у лютому Рівненська обласна бібліотека святкуватиме 85-річчя. З цієї нагоди працівники книгозбірні організували акцію. Вони просять подарувати закладу нові книги.

Мар’яна РОСОЛОВСЬКА

Суспільне

Це цікаво  Відреставровану козацьку хоругву XVIII століття оцифрують
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...