Три жіночих долі в новому проекті Рівненського краєзнавчого музею

У рамках нещодавно започаткованого проекту “Музейні оповіді” в Рівненському краєзнавчому музеї відбулася виставка-дійство “Творчості зламані крила”.

Автором ідеї, натхненником і оповідачем нового музейного заходу є завідувачка відділу виставок Галина Данильчук. Новий проект — це власне не виставка в чистому вигляді. За словами Галини Данильчук, це поєднання історичної оповіді й демонстрації експонатів з елементами театралізації — музики, слайдів зі світлинами і документами, декорацій, які відтворюють епоху, виконавиці ролі героїні оповіді.

Експонати, які тривалий час просто зберігалися у музейних фондах, знайшли своє застосування в новому проекті

Перший захід у рамках проекту відбувся 15 лютого. Тоді музейники розповіли про невигадану історію кохання рівненського подружжя Либаків (РівнеРетроРитм писав про це). І ось через місяць, 12 березня, музей знову запросив відвідувачів на чергову оповідь — “Творчості зламані крила”. Галина Данильчук розповіла про три яскраві і трагічні жіночі долі, про три обірваних таланти. Присутні, затамувавши подих, слухали життєву історію трьох рівнянок, які мали багатющий творчий потенціал, але через складні соціально-політичні умови життя, що випали на долю їхнього покоління, вони не лише змарнували свій талант, а й кожна з них пережила особисту життєву трагедію.

Героїні березневої оповіді “Творчості зламані крила” Тетяна Рогоза, Капітоліна Максимова і Тетяна Носаль (про двох перших писав РівнеРетроРитм) мешкали в Рівному практично в один час, ходили одними вулицями, і, можливо, знали одна одну. Тетяна Рогоза була обдарованим музикантом, Капітоліна Максимов – талановитою танцівницею, творчих вершин художника могла досягнути й Тетяна Носаль. Життя цих трьох жінок – своєрідний зріз епохи, історія взаємин людини і суспільства в непрості часи. До речі, своєрідною виконавицею ролей усіх трьох героїнь оповіді була старший науковий співробітник відділу етнографії РОКМ Тетяна Пархоменко.

Автор проекту і оповідачка Галина Данильчук

Як розповіла Галина Данильчук, документи, світлини, особисті речі героїнь, використані під час дійства, — усе це зберігається у фондовій колекції музею й завдяки новому проекту їх змогли побачити відвідувачі. “У новому проекті маємо на меті не лише розповісти про життєві долі мешканців краю, продемонструвати експонати з фондів музею, а й певною мірою оживити дослідницьку пошукову роботу краєзнавців. Адже, попри те, що оповіді базуються на конкретних історичних матеріалах, вони потребують ще глибшого дослідження і вивчення”.

Це цікаво  Книга Хаї Мусман “Місто моє розстріляне” – документ, що звинувачує нацизм

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 3, середня: 5,00)
Загрузка...