У Рівному з’явилася меморіальна дошка полковнику армії УНР Євгену Коновальцю

Меморіальну дошку одному з ідеологів українського націоналізму полковнику армії УНР Євгенові Коновальцю відкрили та освятили на житловому будинку №7 на вулиці його імені, що в мікрорайоні Північному. Про це повідомляється на сайті міської ради Рівного.

Меморіальна дошка Євгенові Коновальцю. Фото з сайту Рівнеради

Посприяли такому вшануванню національного героя України Політична Партія “Національний Корпус” та Громадська Організація “Національні Дружини”. Під час відкриття дошки секретар Рівнеради Сергій Паладійчук подякував ініціаторам і зокрема сказав:

Євген Коновалець — це людина, яка для справжніх українців мала б бути патріотичною іконою, адже саме Коновалець був у витоків української військової організації, яка потім переросла в ОУН УПА. Коновалець забезпечив методологічні основи подальшої визвольної боротьби, яка в середині ХХ століття дозволила багатьом патріотам дати надію на створення нашої держави. Мені імпонує те, що наші молоді хлопці-патріоти висловили цю ініціативу, мені це приємно, адже це означає, що поняття “Україна”, поняття “патріотизму” для цих хлопців більше ніж просто слова. Хлопці, я вам щиро дякую! Дякую також і всім тим, хто певним чином сприяв цьому процесу. Хочу запевнити, що міська влада намагається робити все, щоб у Рівному було багато таких патріотичних куточків, де можна було б декілька хвилин постояти і згадати історію і щоб змістовно проводити час.

Довідково

Євген Коновалець – полковник Армії Української Народної Республіки, комендант Української Визвольної організації, голова Проводу українських націоналістів (1927 рік), перший голова ОУН (з 1929 року), один із ідеологів українського націоналізму.

Євген Коновалець – полковник Корпусу Січових Стрільців, Київ, 1918 рік. Фото з Вікіпедії

Народився на Львівщині, а після поразки визвольних змагань, з грудня 1922-го року був змушений мешкати в еміграції у Чехо-Словаччині, Німеччині, Швейцарії, Італії. Загинув у результаті спецоперації НКВС. Висланий більшовиками терорист Павло Судоплатов 23 травня 1938 року в кафе готеля “Атланта” в Роттердамі передав Євгенові Коновальцю “подарунок від друзів” — замасковану під коробку цукерок вибухівку. Так обірвалося життя борця за Україну. Поховано Євгена Коновальця в Роттердамі на кладовищі Кросвейк.

Могила Євгена Коновальця на кладовищі Кросвейк. Фото з Вікіпедії

Це цікаво  Рівненщина не транзитна – Рівненщина туристична
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 1,00)
Загрузка...