Унікальна знахідка на сільському городі в Заріцьку

Незвичні кам’яні брили, які виявилися цінною історичною знахідкою, відкопали в одному із домашніх господарств села Заріцьк, що неподалік Рівного. Тепер таємницю “прибульців” з минулого досліджуватимуть археологи.

Вид на давнє городище в Заріцьку

У невеличкому селі Заріцьк, що в Рівненському районі, місцеві мешканці під час оранки виявили кілька незвичних кам’яних плит. Історики датували їх періодом пізнього середньовіччя. Про це ішлося в сюжеті “ТСН”.

Сюжет ТСН

Місцеві розповіли, що ці брили вже років з п’ятнадцять лежали в траві, куди їх відсунули, аби вони не заважали господарським роботам. Адже ніхто не знав, що це таке. Хоча тамтешні старожили пригадували, що колись у полі буцімто було якесь захоронення.
Загалом на полі знайшли три плити, вік яких, за припущенням науковців, може становити сім століть. Окрім плит, знайшли також людські кістки та шматки кераміки. Рятувати знахідки на Рівненщину приїхав з Києва кандидат історичних наук науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Олександр Алфьоров. Про це зокрема він повідомив на своїй сторінці у мережі “Фейсбук”.

За припущенням науковця, на цьому місці могло бути князівське поховання. “Такі поховання — свідчення неймовірного авторитету людини, яка тут похована. Тепер Заріцьк — маркер для історії нашої держави”, – зазначив Олександр Алфьоров.

Фото з сайту rivne.rayon.in.ua


Фото з сайту rivne.rayon.in.ua

Про те, що припущення науковця мають підгрунтя, свідчить хоча б той факт, що село Заріцьк вперше згадується у 1151 році в “Київському літописі” під назвою “Зарічеськ”. Як на ті часи, воно було досить великим поселенням, повідомляє Вікіпедія. 

Село входило до складу Пересопницького князівства і являло собою фортецю. Наступна згадка про Заріцьк датована 1537 роком, коли поселення було власністю багатої родини Зарицких. Затим воно перейшло до князів Острозьких. У документі 1664 року “Зарецк” згадується як власність пана Станіслава Кучерського. У 1798 році в селі налічувалося 62 двори та мешкали 342 особи.

Це цікаво  Унікальні кахлі XV– XVIII століть можна побачити в Рівненському краєзнавчому музеї

А тим часом знайдені плити доправили до культурно-археологічного центру “Пересопниця”. Восени, коли селяни зберуть урожай, науковці планують провести на місці знахідки розкопки.

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 2, середня: 2,50)
Загрузка...