Депутати облради обіцяли підтримати музей в протистоянні зі забудовником

Як відомо, конфлікт між музейниками, громадою міста і будівельною компанією, яка хоче звести висотку поруч із краєзнавчим музеєм, поки що не завершився нічим. Доки триває судова тяганина, забудовник час від часу намагається відновити роботи, але щоразу, наразившись на спротив громади, призупиняє.
У вівторок, 6 березня, представники обласного краєзнавчого музею та громадські активісти прийшли на засідання постійної комісії обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури, щоб просити депутатів допомогти в боротьбі проти будівництва. Директор музею Олександр Булига переконував обранців, що будівництво зруйнує ландшафт біля історичної будівлі музею. Колегу підтримав і начальник міського управління культури і туризму Тарас Максименко, який зазначив, що будівництво на Толстого не може бути законним, бо суперечитиме майбутньому історико-архітектурному опорному плану Рівного. Натомість представник забудовника, як завжди, наполягав, що всі дозволи в них є, і що, мовляв, музей судиться не проти будівництва, а оскаржує рішення міськради про виділення землі забудовнику. На що музейники зазначили, що готують позов і проти будівництва. Олександр Булига та активісти попросили депутатів підтримати їх в судових процесах і створити комісію, яка б нарешті вивчила документи забудовника на предмет їх законності.
Майже годину зайняли суперечки довкола цього питання, під час яких депутат Богдан Файфура навіть запропонував обласній раді відмовитися від музею. Мовляв, давайте передамо його у власність міській раді, яка надавала землю під будівництво, і нехай вона розбирається…
Однак у підсумку комісія облради вирішила просити управління ДАБК перевірити документи забудовника. Депутати також пообіцяли підтримати музей як комунальний заклад облради в судах.

Це цікаво  Три жіночих долі в новому проекті Рівненського краєзнавчого музею
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...