До заповідника на Рівненщині повернули старовинні ікони

Колекція творів сакрального мистецтва, що в музеї Острозького замку, поповнилася трьома унікальними іконами. А точніше — їх повернули до заповідника після тривалої реставрації.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державного історико-культурного заповідника міста Острога. З часу заснування Львівської філії Державних науково-дослідних реставраційних майстерень заповідник підтримує тісні зв’язки з цією установою з метою збереження іконопису.

Як розповіла завідувачка історико-художнього відділу ДІКЗ Людмила Козловська, днями до музею повернули після реставрації три ікони – “Архангел Михаїл” (ХVIII ст.), “Страсті Ісуса Христа” (ХVIII ст.), “Ісус Вседержитель” (ХІХ ст.).

Три ікони, які було віддано на реставрацію

Як пояснили в заповіднику, реставратори помітили, що образи переписані, і під верхнім зображенням приховано нижній оригінальний шар. Є припущення, що за час існування російської імперії російська іконописна школа змінила вигляд ікон на свій лад. Реставратори ж очистили ікони до первісного стану, відкривши приховані деталі живопису, й відновлювали вже по ньому. Саме тому, як свідчать фото, зображення до і після реставрації відрізняються. Роботи тривали п’ять років.

Ікона “Страсті Ісуса Христа” до реставрації (ліворуч) і після
Ікона “Архангел Михаїл” до реставрації (ліворуч) і після
Ікона “Ісус Вседержитель” до реставрації (ліворуч) і після

Невдовзі повернуті відновлені експонати ХVIII – ХІХ століть зможуть побачити відвідувачі Острозького замку. Нині на реставрації перебувають ще дві ікони з Острога, сакральні пам’ятки відновлюють коштом держави. Процес передбачає не лише реставраційні роботи, а й експертизу, кліматичний моніторинг та боротьбу зі шкідниками, що загрожують давнім іконам, зазначили на фейсбук-сторінці ДІКЗ міста Острога.

Фото з фейсбук-сторінки ДІКЗ м. Острога

Це цікаво  Бількіс, Клеопатра, Хюррем..? Тихі гавані львів’янки, яка вершила долю Європи
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...