Двосторонню рідкісну ікону експонують у Дубенському замку

У виставковій залі “Скарби наші духовні” Дубенського замку можна побачити рідкісну ікону-феритрон “Божа Матір Одигітрія. Христос Вседержитель” ХІХ століття. Півтора року вона перебувала на реставрації у Львові.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Державного історико-культурного заповідника м. Дубна.

Незвичайна ікона-феритрон (двостороння ікона, яку виносять під час хресних ходів) “Божа Матір Одигітрія. Христос-Вседержитель” потрапила до фондової збірки заповідника в 2017 році. Її передав староста церкви Св. Параскеви села Мокре. Як пояснюють фахівці ДІКЗ м. Дубна, Одигітрія – (з грецької – та, що вказує дорогу) – ікона, де зображена Богородиця з Ісусом дитям. Христос Вседержитель – (з грецької – всесильний, всемогутній) – центральний образ в іконографії Христа, якій представляє його, як Небесного Царя і Суддю. Ікони-феретрони найчастіше використовували в православних храмах біля амвона з правої і лівої сторін.

Ікона до реставрації. Фото з сайту ДІКЗ м. Дубна
Ікона після реставрації. Фото з сайту ДІКЗ м. Дубна
Ікона у виставковій залі. Фото з фейсбук-сторінки ДІКЗ м. Дубна
Ікона у вистаковій залі. Фото з фейсбук-сторінки ДІКЗ м. Дубна

Хоча ікону передали в дуже пошкодженому стані, вона кілька років пролежала у фондосховищі, перш, ніж потрапила на реставрацію. Відроджували образ фахівці Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, з якими ДІКЗ м. Дубна співпрацює понад 10 років. Копітка робота тривала понад півтора року. Тепер вона поповнила експозицію зали “Скарби наші духовні” Дубенського замку.

Світлана КАЛЬКО

Це цікаво  Почитати вірші під старовинним дахом. Проєкт не лише про поезію
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...