Фото палацу Любомирських для графині Лянцкоронської

Виявляється, рівненський палац князів Любомирських своєю красою приваблював не лише місцевих мешканців, а й був відомий далеко за межами Рівного. Його зображення прагнули мати в своїх колекціях заможні шляхтичі.

Палац Любомирських, яким його побачив фотограф Стефан Платер-Зиберк, 1927 рік

У мережі Інтернет вдалося натрапити на раритетні світлини палацу з Рівного, датовані 1927 роком. Автором світлин виявився знаний варшавський професійний фотограф та художник Стефан Платер-Зиберк, який був власником відомого фотоательє “Фото-Плят”, що у Варшаві на вулиці Довгій, 42.
З біографії фотографа дізнаємося, що зацікавився він фотографією в 1912 році, а в міжвоєнний період він стає відомим далеко за межами Варшави. На замовлення власників маєтків він робив чудові світлини пейзажів та архітектурних споруд, які сьогодні знаходяться в приватних колекціях по всьому світу. Варшавське фотоательє “Фото-Плят” виконувало також роль своєрідного фотоархіву.
Дуже цікавою є історія створення варшавським фотографом світлин із Рівного. Виявляється, ці фото були замовленням графині Кароліни Лянцкоронської, яка мешкала в маєтку, що в містечку Розділ (територія сучасної Львівської області).

Графиня Кароліна Лянцкоронська

Батьком Кароліни був граф Кароль Лянцкоронський. Він, власник маєтків у Східній Галичині й Польському Королівстві, був відомим мистецтвознавцем, колекціонером, письменником, мандрівником, віце-президентом Організації Культурної Оборони в Галичині, кавалером ордену Золотого Руна, мальтійським кавалером.
Кароліна наслідуючи приклад свого батька, який був власником цінної колекції предметів мистецтва, в 1927 році замовила у варшавського фотографа Стефана Платер-Зиберка кілька світлин з пам’ятками Луцька і Рівного. На представлених світлинах можемо побачити палац Любомирських у Рівному, яким його побачив талановитий фотограф.

Фото палацу Любомирських роботи Стефана Платер-Зиберка, 1927 рік
Фрагмент палацу Любомирських, фото-Стефана Платер-Зиберка, 1927 рік

Родина Лянцкоронських передала колекцію світлин Кароліни Лянцкоронської у власність Польської Академії Наук, де вони знаходяться й зараз у фонді Лянцкоронських.
Джерело фото: Polska Akademia Nauk

Це цікаво  Млинівський “Каліостро”. Терниста доля незвичайного волинського графа
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 6, середня: 5,00)
Загрузка...