Історія Рівного в портретах і не тільки

Представити історію міста через портрети цікавих особистостей, що мешкали в Рівному в різні часи, вирішили в Рівненському краєзнавчому музеї. Виставку приурочили до Дня міста, який відзначатимуть у неділю, 26-го серпня.

Надія Косміаді поруч із своїм портретом

Виставка “Рівне в портретах” демонструє не лише полотна, які зберігаються у фондах музею, а й роботи надані на період виставки меценатами. Усього представлено 36 творів місцевих художників. Серед них картини Ростислава Зв’ягінцева, Миколи Савчука, Олександра Гурістюка, Валентина Колосова, родини Гвоздинських, а також Григорія Косміаді. До речі, донька останнього, яка нині мещкає в Рівному, також завітала на виставку й схвально відгукнулася про свій портрет авторства Олександра Гурістюка.
Серед портретів виставлено й кілька картин з видами старого Рівного. Художники зберегли на своїх полотнах для рівнян старі будинки і куточки старого міста, що зникає.
На виставці також представлено скульптурні роботи місцевих митців Петра Подольця, Михайла Йориша, Миколи Сівака. Їхні роботи — це бюсти відомих і шанованих рівнян, зокрема, лікаря Бориса Квашенка, травознавця Михайла Носаля, заслуженого майстра народної творчості України Павла Петросюка.

Скульптурні бюсти шанованих рівнян – Михайла Носаля (ліворуч) і Бориса Квашенка

Як зазначив директор Рівненського краєзнавчого музею Олександр Булига, ця виставка — нагадуваня рівнянам про те, що наше місто багате на непересічні постаті й цікаві особистості. Тим, хто не встиг завітати на виставку в день відкриття, засмучуватися не слід, — ознайомитися з експозицією можна буде впродовж вересня.
Тут представлені портрети мешканців міста різних епох: відомих та не дуже, звичайних містян і заслужених діячів культури, мистецтва, спорту, науки та медицини, а також рідних та друзів майстрів.

Це цікаво  На продовження проекту “Таємничі підземелля Рівного” потрібно трохи більше мільйона гривень
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...