Як виглядатиме оновлений сквер на історичній Волі

Занедбаний куточок Рівного, що на перетині вулиць Соборної і Дорошенка в колишньому старому передмісті Воля, облаштовуватимуть за проектом молодого архітектора з Дніпра Вадима Милостюка. Саме він став переможцем Всеукраїнського архітектурного конкурсу.

У Рівному конкурс, відомий під назвою “Сквер на Волі”, стартував у квітні цьогоріч. До участі в конкурсі зареєструвалися 69 учасників (авторів і колективів) з різних міст України. Усього на конкурс подано 17 проектів: 5 з Рівного, 6 — зі Львова, по два з Києва і Дніпра та по одному з Луцька й Івано-Франківська.

Перше місце і премію в розмірі 15 тисяч гривень посіла авторська робота Вадима Милостюка з Дніпра. Саме за його проектом тепер міська влада Рівного облаштовуватиме сквер на куті Соборної-Дорошенка. За ідеєю молодого архітектора, у сквері будуть і тенісні столи, і невеличка сцена, і дитячий майданчик. Від будинків автор запропонував відгородити територію скверу прозорим парканом, а облуплені фасади будинків — прикрити живою зеленню.

Так виглядатиме оновлений сквер
“Сквер на Волі”, вид з боку вулиці Дорошенка
Фрагмент оновленого скверу

Автор проекту також передбачив у сквері багато лавок та дерев. Наступні кроки до реалізації задуманого — кошти з міського бюджету. Щойно їх буде знайдено і виділено, приступлять до роботи.

Проект скверу
За проектом має бути багато зелених насаджень

Друге місце і премію 10 тисяч гривень отримав авторський колектив архітектурного бюро “Автограф” з Рівного: Олеся Клічук, Роман Козак, Тетяна Михалюк, Віктор Сірочук (керівник).

Проект, який посів друге місце

Ще один авторський колектив з Рівного (Владислав Янок і Тетяна Завадська) виборов третє місце і премію 5 тисяч гривень.

Проект. який посів третє місце

Спеціальний диплом за унікальну містобудівну ідею отримали архітектори зі Львова. За словами організаторів конкурсу, проект львів’ян, попри всі шанси на перемогу, виявився надто великим і не зміг поміститися у відведену територію.

Фото зі сторінки спільноти Конкурс скверу “на Волі”  у мережі Фейсбук

Це цікаво  “Таємниці органного залу”: як у Рівному в будівлі колишнього костелу водять авторську екскурсію

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...