Коли Рівне отримає історико-архітектурний опорний план

На цей документ небезпідставно покладають надію історики, археологи, краєзнавці, усі небайдужі до історичного минулого нашого міста рівняни.
Затвердження історико-архітектурного опорного плану як частини генерального плану населеного пункту є обов’язковою процедурою для міст, які визначені як історичні. Так передбачає законодавство України. Історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об’єкти культурної спадщини міста, визначає режим регулювання забудови. А отже допоможе захистити місто від недобросовісних забудовників. Принаймні так вважає начальник управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Тарас Максименко (на фото). До слова, без історико-архітектруного опорного плану Рівне ризикує позбутися статусу міста історичного значення. То коли ж нарешті буде затверджено цей важливий для міста документ?
Виготовленням плану займається ДП “Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут “Укрзахідпроектреставрація” на замовлення управління містобудування та архітектури Рівненського міськвиконкому. План замовили ще в 2017 році і мали виготувати до першого червня 2017 року. Однак через певні складнощі здачу проекту перенесли на початок вересня 2017 року. Проте знову не склалося. Нині передбачається завершення роботи і презентація в кінці квітня на початку травня. Затим план мають затвердити в Києві в Міністерстві культури. На карті буде позначено всі архітектурні пам’ятки міста: 3 національного значення, 14 – місцевого та 54 нових, які управління культури і туризму подало на розробку проектантам. Виконавці робіт мають визначити історичний центр Рівного та встановити охоронні межі пам’яток.

Це цікаво  Зруби часів князів Острозьких і дерев'яна мостова: почались рятівні розкопки в історичній частині міста на Рівненщині
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...