Українські Карпати здавна вабили шанувальників зеленого туризму і охочих до цікавих мандрівок. Відомо, що ще в ХІХ столітті влітку люди почали масово приїжджати на відпочинок в ці мальовничі місця. Доказом тому є, зокрема, численні світлини сторічної давнини.
1873-го проклали залізницю до Стрия на Львівщині, це пришвидшило розвиток туризму. Основними центрами літнього відпочинку були Сколе та Гребенів. Там були вілли, пансіонати та ресторани. За невелику ціну можна було поселитися в сільській хаті. Туристи з великих міст активно цікавились культурою гуцулів. Прихильники активного відпочинку піднімались на вершини гір, жили в наметах та збирали гриби.
“Не жалуємо. Циганським табором сидимо над Прутом. Розуміємо аж тепер, чому американці так полюбили camping, а цигана на одному місці не вдержиш. Зрозуміли ми, бо самі закоштували принади такого життя. А там уже приставали мої товариші коло чуркал, відтак пили ми солодке молоко в гаївці на Форещенці і закусували ковбасою. Дивним дивом шлунок те все зносив терпеливо”, – описував свою подорож у липні 1931-го професор українського тіловиховання Степан Гайдучок.
Ігор Шевчук
Джерело:Gazeta.ua
Джерело передруку: https://photo-lviv.in.ua/kupannia-v-hirskykh-richkakh-ta-pikniky-na-vershynakh-iak-vidpochyvaly-v-karpatakh-100-rokiv-tomu/