Храм в Дрогобичі на ретро фото та малюнках

Пропонуємо до перегляду старі світлини та малюнки одного із найдавніших дерев’яних храмів Львівщини – церкви святого Юра в Дрогобичі. Нам вдалось розшукати зображення цієї святині починаючи із ХІХ століття.

Церква та дзвіниця Св. Юра, 1992 рік
Церква Св. Юра на малюнку 1899 року

В 2021 році виповнюється 365 років із часу початку будівництва цього храму. Хоча варто сказати, що перший храм на цьому місці був зведений ще у XV ст.  Часто в туристичних описах та краєзнавчих нарисах можна прочитати, що в 1656 році цей храм був перенесений в Дрогобич із карпатського села Надіїва, що поблизу міста Долини.

Дзвіниця біля церкви Св. Юра, 1910-1913 роки
Церква Св. Юра, 1910-1913 роки

Не дивлячись на те, що церкву святого Юра декілька разів ремонтували, але вона все ж не втратила свого первісного вигляду. Сьогодні церква є частиною відділу дерев’яної архітектури музею «Дрогобиччина». Тому, якщо будете мандрувати Львівщиною, то обов’язково завітайте в Дрогобич та погляньте на один із найстаріших храмів.

Церква Св. Юра, 1921-1939 роки
Церква Св. Юра, 1921-1939 роки

У 2013 році на церква святого Юри в Дрогобичі стала частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, адже була внесена до списку поміж 16 дерев’яних церков Карпатського регіону Польщі та України.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело фото: www.bn.org.pl

Джерело: https://photo-lviv.in.ua/khram-v-drohobychi-na-retro-foto-ta-maliunkakh/

Це цікаво  Де шукати раритети у Львові, або “Блошині” ринки сучасного міста
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...