Львів на невідомих фото 130 років тому

Львів та його архітектура викликають неабияке зацікавлення з боку туристів усього світу. І ось сьогодні маємо чудові кадри львівської архітектури та дизайну інтер’єру, зроблені в 1890-х роках. Автором стильних та професійних фото є фотограф Натан Крігер. Сьогодні ці фото зберігаються у Краківському музеї.

Будинок Галицького намісництва, 1890 р.. Фотограф Натан Крігер
Будинок Галицького намісництва, 1890 р. Фотограф Натан Крігер
Будинок 4 Гімназії, 1890 р. Фотограф Натан Крігер
Будинок греко-католицької семінарії, 1895 р. Фотограф Натан Крігер

На світлинах можемо побачити кілька монументальних будівель того часу, зокрема, Будинок Намісництва. Зараз це будівля Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації — пам’ятка архітектури національного значення у Львові. Зразок великої адміністративної споруди Австро-Угорської імперії другої половини XIX століття; є виконаним в історичному стилі неоренесансу. Будівля розміщена за східною границею середньовічного міста і займає кутову ділянку, виходячи західним фасадом на вулицю Винниченка, а північним — на вулицю Просвіти.

Хірургічна клініка,1890-ті. Фотограф Натан Крігер
Львівська Політехніка, 1890 р. Фотограф Натан Крігер
Інтер’єр Політехніки, 1890 р. Фотограф Натан Крігер
Костел Марії Магдалини, 1890-ті. Фотограф Натан Крігер

Також серед фото є зображення будівлі та інтер’єру Львівської Політехніки. У 1877 році новий навчальний рік під керівництвом нового ректора Юліана Захаревича почали в новому корпусі навчального закладу (на теперішній вул. Степана Бандери). Проект цього корпусу та будинку хімічної лабораторії академії виконав архітектор Юліан Захаревич.

Костел Марії Магдалини теж присутній серед світлин. Сучасного вигляду храм отримав у 1870 році. В будівлі традиції ренесансу поєднуються з рисами стилю бароко.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело: https://t1.ua/

Джерело передруку: https://photo-lviv.in.ua/lviv-na-nevidomykh-foto-130-rokiv-tomu/

Це цікаво  Ретро-мандрівка до міжвоєнних Межиріч
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...