Львівський Лувр або Чарівна скринька

Необароковий палац на вул. Коперника, 40а, звели у 1867 році на місці невеликої будівлі 1849 року за проектом архітектора Адольфа Куна (1826-1914) за гроші князя Леона Сапєги (1803-1878). Той саме оселився у Львові після паризької еміграції. Тут Сапєгу обрали маршалом Галицького сейму у 1861 році.

Леон Сапєга, 1878
Адольф Кун, 1900

Коли зводили палац, шпальти місцевих газет повідомляли, що “Сапєга будує Лувр!“. Для львів’ян барокова архітектура була новою та нагадувала архітектуру Нового Лувру.

Палац Сапєги,1870 рік
Палац, 1870 рік

Будинок зводили як віллу. і у ті часи вона була заміською. Палац був родовим гніздом литовсько-руських князів Сапєгів. Його називали чарівною скринькою, – адже невеликий будинок коштував майже стільки ж, скільки велетенський палац Потоцьких.

Фрагмент палацу
Фрагмент палацу

Палац має форму квадрата. До нього примикає прямокутний флігель (прибудований у 1870 році). Також було зведено портьєрну й оформлено в’їзд у палацовий комплекс. Двоповерховий будинок оздоблено вишуканою кам’яною різьбою ручної роботи.

Фрагмент палацу
Фрагмент палацу

У листопаді 1918 року у палаці Сапєги був штаб українських військ. Тепер у ньому розмістилася Львівська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Палац Сапєги, сучасний вигляд
Фрагмент палацу

Джерело: https://photo-lviv.in.ua/lvivskyj-luvr-abo-charivna-skrynka/

Це цікаво  Палац Кароліни Лянцкоронської в селі Хлопи на Львівщині на унікальних фотографіях
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...