Маленький “Версаль” у рівненському парку

У Рівному відбулося підписання контракту з Євросоюзом щодо реалізації проекту “Таємничі підземелля Рівного”, в рамках якого буде облаштовано і благоустроєно місце розкопок у міському парку імені Шевченка.

Міський голова Володимир Хомко підписує контракт

Зроблять це за гроші європейського гранту — 443 тисячі євро. А це 90 відсотків від усієї суми фінансування проекту, а ще 10 відсотків має додати міська влада. Лише на таких умовах співфінансування стало можливим отримати грант, зазначив начальник міського управління культури і туризму Тарас Максименко.
Міський голова Рівного Володимир Хомко, який засвідчив своїм підписом угоду, зазначив, що спочатку доволі скептично поставився до розкопок у парку, але нині сам хоче якнайшвидше побачити втілений амбітний проект. За його словами, перетворення в парку не обмежаться лише благоустроєм місця розкопок і реконструкцією сцени літньої естради. “Це цілий комплекс робіт, – провадить міський голова. – Будемо рухатися в бік атракціонів, там також буде реконструкція. За років 2-3 все завершимо”.
Проект облаштування території розкопок та майданчика літньої сцени представив його виконавець архітектор фірми “Автограф” Віктор Сірочук.

Автор проекту Віктор Сірочук розповідає про його деталі

Він продемонстрував слайди із зображенням майбутнього комплексу музеєфікованих розкопок і сцени та глядацької зали “зеленки”. Окрему увагу проектанти приділили улюбленцю не одного покоління рівнян фонтану “Богатир”, в народі званого “Стоматологом”. Декотрі рівняни переймалися, що фонтан знесуть, але цього не станеться, запевнив Віктор Сірочук. “Ми трішки зменшио глибину чаші фонтану, – заспокоїв архітектор, – в такий спосіб буде менше навантаження на саме підземелля”. Чаша фонтану буде виготовлена з червоного граніту. Усі інші споруди на місці розкопок будуть з бетону та скла.
Усі надбудови на місці розкопок “вписуються” в загальний проект реконструкції “зеленки”, каже Віктор Сірочук. Поруч з археологічним вікном буде встановлено лавки, які можна буде використовувати як додаткові місця для глядачів. Усі об’єкти будуть підсвічені по периметру. Рівняни та гості міста зможуть спостерігати за світломузичним шоу, яке відбуватиметься щодня.
Тарас Максименко називає майбутній комплекс у парку маленьким “Версалем”, наголошуючи, що він обов’язково стане туристичною фішкою Рівного. На втілення цього унікального для міста об’єкту відведено 24 місяці.

Це цікаво  В Острозі презентували цифрову версію Острозької Біблії

P. S. Про інші туристичні й археологічні цікавинки Рівного читайте на сайті РівнеРетроРитм в інтерв’ю з начальником управління культури і туризму Тарасом Максименком.

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...