Палац Шенборнів – магія цифр

Магія цифр, масонський задум або мода на романтизм – ці версії кружляють навколо палацу Шенборнів на Закарпатті, більш знаного як санаторій “Карпати”.

Палац Шенборнів (wikipedia.org)

Починаючи з Вікіпедії, всі сайти повторюють майже все в унісон загальні цифри, що містяться в цій будівлі. Приведіть приклад з сайту guide.karpaty.ua:“Будівля замку має своєрідну родзинку: її побудовано за астрономічнім принципом. Це означає, що кожний елемент споруди не тільки виконує свою практичну функцію, але й має символічне значення. Так, кількість вікон становить 365 — за кількістю днів року. Ще одне віконце замуроване на випадок високосного року. Димоходів у палаці — 52, стільки ж, скільки у році тижнів. Входів 12 — за числом місяців, а кути замку прикрашають 4 вежі, що відповідають 4 порам року.”

Отож, я спробував перевірити цю інформацію. Спершу – перевірка кількості вікон. Перед поїздкою я зробив “домашню заготовку” – схематичний план палацу з нумерацією усіх площин.

Схематичний план будівлі

Двічі обійшовши будівлю, я ретельно порахував усі можливі вікна (звичайні, сліпі або замуровані, дахові, дірку-витяжку, а також два вікна, які з’явились на місці колишнього наскрізного проїзду.

Приклади сліпих вікон (Сліпе вікно — ніша в стіні, що імітує віконний отвір)
Дірка-витяжка і вікна на місці замурованого наскрізного проїзду
Дірка-витяжка і вікна на місці замурованого наскрізного проїзду
Дірка-витяжка і вікна на місці замурованого наскрізного проїзду

В результаті вийшла ось така таблиця:

Зведена таблиця

Висновок: усіх отворів назовні палацу є 265!!! А мало б бути 365 вікон…
Якщо врахувати знайдені всередині 15 вікон, то десь там мало б бути ще 85!
Дуже сумнівно, що в інтер’єрі палацу знайдеться така значна кількість віконних отворів…

Далі – димарі!
Можете порахувати самі – на виді зверху видно 30 димарів! Де може приховуватись іще 22 – не знаю!

Вид на замок згори. (джерело – Вікіпедія)

Можливо має рацію сайт Ukraina Incognita на якому стверджується, що 52 – це число кімнат (тижнів). Це гарна версія, оскільки навряд чи хто-небудь з туристів зможе це перевірити.

Це цікаво  “Зима тривала півроку, а снігу було по коліна…”. Спогади львів’ян про те, якою колись була найхолодніша пора року”

Крім того, Ukraina Incognita пише, що “в давнину замок мав два підземних ходи, які з’єднували приміщення першого і другого поверхів”. Це не тільки важко перевірити, це навіть складно собі уявити!!!

А те, що усе це нісенітниці, підтверджує стара світлина, на якій видно, що один з корпусів від початку був менший на цілий поверх, а отже сучасний палац має іншу кількість вікон, кімнат і димарів!

Палац Шенборнів. Джерело – сайт “Час Закарпаття”

Зі входами до замку – складніше, так як незрозуміло, чи треба враховувати лише зовнішні двері, чи також і внутрішні? Крім того, на годинниковій вежі між димарями є лаз на піддашшя – його теж рахувати як вхід?

З вежами на кутах замку – усе просто: на фото 6 добре видно, що їх тільки три !!

Автор: Zommersteinhof

Джерело: https://photo-lviv.in.ua/palats-shenborniv-mahiia-tsyfr/

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 2, середня: 5,00)
Загрузка...