Палац Шенборнів – магія цифр

Магія цифр, масонський задум або мода на романтизм – ці версії кружляють навколо палацу Шенборнів на Закарпатті, більш знаного як санаторій “Карпати”.

Палац Шенборнів (wikipedia.org)

Починаючи з Вікіпедії, всі сайти повторюють майже все в унісон загальні цифри, що містяться в цій будівлі. Приведіть приклад з сайту guide.karpaty.ua:“Будівля замку має своєрідну родзинку: її побудовано за астрономічнім принципом. Це означає, що кожний елемент споруди не тільки виконує свою практичну функцію, але й має символічне значення. Так, кількість вікон становить 365 — за кількістю днів року. Ще одне віконце замуроване на випадок високосного року. Димоходів у палаці — 52, стільки ж, скільки у році тижнів. Входів 12 — за числом місяців, а кути замку прикрашають 4 вежі, що відповідають 4 порам року.”

Отож, я спробував перевірити цю інформацію. Спершу – перевірка кількості вікон. Перед поїздкою я зробив “домашню заготовку” – схематичний план палацу з нумерацією усіх площин.

Схематичний план будівлі

Двічі обійшовши будівлю, я ретельно порахував усі можливі вікна (звичайні, сліпі або замуровані, дахові, дірку-витяжку, а також два вікна, які з’явились на місці колишнього наскрізного проїзду.

Приклади сліпих вікон (Сліпе вікно — ніша в стіні, що імітує віконний отвір)
Дірка-витяжка і вікна на місці замурованого наскрізного проїзду
Дірка-витяжка і вікна на місці замурованого наскрізного проїзду
Дірка-витяжка і вікна на місці замурованого наскрізного проїзду

В результаті вийшла ось така таблиця:

Зведена таблиця

Висновок: усіх отворів назовні палацу є 265!!! А мало б бути 365 вікон…
Якщо врахувати знайдені всередині 15 вікон, то десь там мало б бути ще 85!
Дуже сумнівно, що в інтер’єрі палацу знайдеться така значна кількість віконних отворів…

Далі – димарі!
Можете порахувати самі – на виді зверху видно 30 димарів! Де може приховуватись іще 22 – не знаю!

Вид на замок згори. (джерело – Вікіпедія)

Можливо має рацію сайт Ukraina Incognita на якому стверджується, що 52 – це число кімнат (тижнів). Це гарна версія, оскільки навряд чи хто-небудь з туристів зможе це перевірити.

Це цікаво  Перша львівська каварня

Крім того, Ukraina Incognita пише, що “в давнину замок мав два підземних ходи, які з’єднували приміщення першого і другого поверхів”. Це не тільки важко перевірити, це навіть складно собі уявити!!!

А те, що усе це нісенітниці, підтверджує стара світлина, на якій видно, що один з корпусів від початку був менший на цілий поверх, а отже сучасний палац має іншу кількість вікон, кімнат і димарів!

Палац Шенборнів. Джерело – сайт “Час Закарпаття”

Зі входами до замку – складніше, так як незрозуміло, чи треба враховувати лише зовнішні двері, чи також і внутрішні? Крім того, на годинниковій вежі між димарями є лаз на піддашшя – його теж рахувати як вхід?

З вежами на кутах замку – усе просто: на фото 6 добре видно, що їх тільки три !!

Автор: Zommersteinhof

Джерело: https://photo-lviv.in.ua/palats-shenborniv-mahiia-tsyfr/

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 2, середня: 5,00)
Загрузка...