Подільський Версаль, або Маловідомі фото Підгорецького палацу

В пресі міжвоєнного періоду можна часто зустріти згадку про Підгорецький палац, там його називають Подільський Версаль. Саме під таким підписом вдалось відшукати фото 1938 року.

Палац у Підгірцях — є справжньою «родзинкою» епохи пізнього Ренесансу і бароко. Він знаходиться в селі Підгірці Бродівського району Львівської області.

Палац у Підгірцях, 1938 рік

З історії будівлі відомо, що вона була зведена впродовж 1635–1640 років. Будівництвом керував архітектор Андреа дель Аква.

Замок збудований з цегли і каменю. Між внутрішньою і зовнішньою стінами замку влаштовано каземати. Вимощена гладкими кам’яними плитами покрівля казематів утворює тераси, огороджені балюстрадами. Ці тераси, очевидно, використовувались для прогулянок, а в разі військової потреби — для розміщення гармат.

Палац у Підгірцях, 1938 рік
Палац у Підгірцях, 1938 рік
Палац у Підгірцях, 1938 рік

У 1833 році до замку переїхав Леон Жевуський. Він відновив зірваний дах, двері, шибки і довів замок до ладу. Бездітний Леон передав замок князю Євстахію Сангушку за умови, що той відреставрує його. Відтак у 1867–1903 роках тривали ґрунтовні реставраційні роботи.

У 2008 році замок в Підгірцях був внесений до списку World Monuments Watch як одна із сотень пам’яток світу, що має виняткову цінність і знаходиться під загрозою руйнування.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело: https://photo-lviv.in.ua/podilskyy-versal-abo-malovidomi-foto-pidhoretskoho-palatsu/

Це цікаво  Львівська акторка Адольфіна Зімаєр на унікальних фото ХІХ століття
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 3,00)
Загрузка...