“Повстанська” швейна машинка потрапила до музею

Серед понад двохсот нових експонатів, якими поповнився Костопільський краєзнавчий музей, чимало надзвичайно цікавих. А один з них — відсилає нас до часів визвольної боротьби українського народу, яка точилася на теренах Рівненщини.

Як повідомляють на сайті Костопільської міської ради, в рамках проєкту польових досліджень історії населених пунктів громади 2024 року відвідали 16 населених пунктів Костопільської громади. Було записано спогади 42-х старожилів, знайдено 218 експонатів, які в подальшому поповнять фонди Костопільського краєзнавчого музею.

Вишиті скарби, знайдені на Костопільщині. Фото з сайту Костопільської міської ради
Давні вишиванки. Фото з сайту Костопільської міської ради
Популярні на теренах Рівненщини вишиті картини. Фото з сайту Костопільської міської ради

Як розповів завідувач Костопільського краєзнавчого музею Анатолій Вакулка, повідомляється на сайті, зібрано переважно побутові речі мешканців сіл колишнього Костопільського району. Зокрема вишиті рушники, серед яких є дуже давні, передані через кілька поколінь. Також чимало вишитих картин, скатертини, ткані речі, скляний посуд з колишнього санаторію “Солоне болото” у селі Гута. А з Великого Мидська привезли в музей швейну машинку, на якій, за словами власниці, шили форму для вояків УПА.

Машинка з Великого Мидська, на якій шили одяг упівцям

Анатолій Вакулка зазначив:
“Знайти учасника чи очевидця тих подій зараз уже майже неможливо, беремо до уваги розповіді батьків, дідів-прадідів мешканців сіл. Ми ставили за мету дослідити якнайдавнішу історію. Люди також розповідали, що їм відомо про походження назв сіл. Чимало цих оповідей збагатять наші екскурсії, вони також стануть базою, якщо хтось колись писатиме історію Костопільщини”.

Це цікаво  “Пегаз”, або як у Львові за німців відкривали українську мистецьку каварню
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...