Премію імені Свєшнікова отримала відома краєзнавиця Галина Данильчук

Оргкомітет із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова в галузі охорони культурної спадщини краю визначився з цьогорічним переможцем. Ним стала старша наукова працівниця Рівненського обласного краєзнавчого музею Галина Данильчук.

Цьогоріч єдиним претендентом на здобуття премії була Галина Данильчук, кандидатуру якої висунув на здобуття премії колектив Рівненського обласного краєзнавчого музею, де вона працює. Колеги і вся краєзнавча спільнота вважають, що вона отримала винагороду цілком заслужено.

Галина Данильчук

Галина Данильчук понад сорок років віддала музейній справі. Багато років досліджує історію Рівного та його мешканців: як знаних рівнян, так і менш відомих, чиї долі тісно переплелися з історією обласного центру. Вона авторка трилогії “Рівне у долях його мешканців”, співавторка видання “Рівне на межі тисячоліть”. Це їй належить ідея такої унікальної події як “Свято однієї вулиці”, зокрема була ініціаторкою проведення “Свята вулиці Поштової”, яке стало традиційним.

У ретро-образі на святі вулиці Поштової

Мало який музейний захід обходився без участі Галини Данильчук. Долучилася до організації понад сотні різноманітних виставок. Запровадила такий унікальний музейний захід як “Золоте сузір’я”. На жаль, останніми роками його не проводили в музеї. Галина Данильчук активна учасниця загальноукраїнського заходу “Музейні гостини” — свята, яке упродовж багатьох років влаштовує Рівненський обласний краєзнавчий музей до Міжнародного дня музеїв.

Окремою сторінкою професійної діяльності Галини Данильчук є краєзнавчі читання “Згадаймо разом”. Упродовж останніх десяти років краєзнавиця займається пошуком та популяризацією матеріалів про життя та діяльність родини травознавців Носалів. За її ініціативи в 2001 році в Рівному встановили пам’ятний знак Михайлові Носалю, а в 2004-у присвоїли звання “Почесний громадянин Рівного”.

У музеї під час презентації власної книги про старожилів Рівного

Галина Данильчук є ініціатором та співавторкою програми “Місторія”, яка виходила на ТРК “Рівне 1”, ведучою авторської програми “Піша прогулянка містом” на радіо “Ритм”.

Це цікаво  Унікальні кахлі XV– XVIII століть можна побачити в Рівненському краєзнавчому музеї

Краєзнавці, шанувальники минувшини нашого краю знають активну позицію Галини Данильчук щодо збереження історичної і культурної спадщини нашого міста. Вона є учасником багатьох публічних акцій на захист місцевих пам’яток.

Читачі РівнеРетроРитм також добре знають Галину Данильчук за її унікальними публікаціями і сподіваються на нові цікаві зустрічі на сторінках сайту.

Галина Данильчук учасниця багатьох мистецьких проєктів

Довідка

Ігор Свєшніков — відомий вчений, доктор історичних наук, Академік Краківської Академії наук, дослідник археологічних пам’яток Рівненщини, зокрема поля Берестецької битви. Премія його імені в розмірі 10 тисяч гривень вручається щорічно з 2006 року за значні досягнення в галузі охорони культурної спадщини Рівного та області. У 2020-у премію присвоєно Юрію Пшеничному — завідувачу відділу історії Державного історико-культурного заповідника міста Дубна.

Фото з фейсбук-сторінки Галини Данильчук

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...