Рівненському футболу – 100!

У Рівненському краєзнавчому музеї готуються розповісти рівнянам і гостям міста про історію виникнення футбольного руху в Рівному, яка налічує сто років. На третє липня заплановано відкриття виставки з цієї нагоди.

Фрагмент майбутньої виставки

Першу футбольну команду в Рівному було створено в 1918 році на базі єврейського спортивного клубу “Маккабі”. Відтоді спортивний майданчик, що розмістився поруч із палацом Любомирських на вулиці Замковій, поступово сформувався як стадіон. Він став для багатьох поколінь рівненських футболістів першою сходинкою до спортивного змужніння і значних перемог. Тисячі рівненських вболівальників тут одержували неймовірний заряд енергії та адреналіну й назавжди залишалися вірними фанатами рівненської команди, яку б назву вона не носила – “Погунь”, “Локомотив”, “Динамо”, “Колгоспник”, “Горинь”, “Авангард”, “Верес”.
На виставці представлено десятки історичних фото з життя рівненських футбольних команд, починаючи з 1920-х років і до сьогодення. Міжвоєнну історію представлено матеріалами, які надали діти колишніх футболістів Олексія Лисенка, Бориса Калашніка, Леоніда Молчановського, які нині мешкають у Рівному.
Про начальника футбольної команди “Авангард” (1972-1991 років) Юрія Кремньова надав матеріали його син Станіслав Кремньов, який, як і батько, все життя грає у футбол. Заслужений рефері Віталій Сигизмундович Марчук, який понад 40 років життя віддав футбольному полю і зберіг у своїх архівах чимало унікальних документів команди, також надав їх для виставки.
Гра у складі рівненської футбольної команди “Верес” стала сходженням у футбольній кар’єрі українського славетного голкіпера відомих команд “Шахтар”, “Металург” і полтавської “Ворскли” Сергія Долганського. Його спортивні нагороди, іменна футболка й іменний футбольний м’яч надала для експонування на виставці родина, що мешкає у Здолбунові.
Нині ж рівняни наче принишкли в очікуванні, як же вирішуватиметься надалі доля футбольного клубу “Верес”, що так яскраво спалахнув у Рівному і об’єднав тисячі “червоно-чорних” вболівальників. На фото Олександра Харвата, які доповнюють виставку, залишились щасливі миттєвості футбольних баталій. Великі надії і сподівання, біль і розчарування, знову надія… Надія, що нарешті буде в Рівному пристойна спортивна споруда – стадіон, що влада нарешті подивиться на розвиток фізкультури і спорту по-європейськи.
А музейна виставка, що є першою спробою розповісти широкому загалу про історію рівненського футболу, може стати основою для майбутнього музею спортивної слави Рівного.
На фото — експонати майбутньої виставки

Це цікаво  У Бармаках досліджують стоянку періоду палеоліту
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...