У Рівному презентовано тактильну карту туристичних об’єктів

Проєкт “Адаптація міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю” днями презентували в Рівному. Відтак, люди з вадами зору зможуть долучитися до ознайомлення з історією міста та об’єктами його культурної спадщини.

Проєкт реалізовано за кошти і в рамках міської програми “Громадський бюджет міста Рівне 2019” за підтримки управління культури і туризму Рівненської ОДА і управління культури і туризму Рівненської міськради. Автором проєкту є екс-очільник Рівненської ОДА Олексій Муляренко. Виконавці й консультанти з інклюзивності та універсального дизайну – Петро Поліщук і Ніна Асєєва. Основною метою створення проєкту автори ставили формування міського простору, комфортного для дозвілля осіб з інвалідністю.

Під час презентації проєкту Олексій Муляренко зокрема зазначив:

Це одиничний інклюзивний проєкт в рамках громадського бюджету в категорії вартістю до 250 тисяч гривень. Тактильні карти з позначками шрифтом Брайля допоможуть орієнтуватися в просторі людям з вадами зору. Завдяки цьому ми не лише робимо Рівне доступним для людей з інвалідністю, а й привертаємо увагу до їхніх потреб. Подібні проєкти є й в інших містах України, але їх небагато.

На карті розміщено лише центральну частину міста, бо шрифт Брайля є об’ємним і потребує багато місця. На ній позначено не лише музеї і театри, а й безбар’єрні кафе та ресторани. Також є QR-код, перейшовши за яким можна заслухати аудіо-екскурсію про Рівне на своєму телефоні.

За два тижні по місту має бути встановлено 11 білбордів з таким картами: в “Злата плазі”, ЦНАПі, Палаці дітей та молоді, міському Будинку культури, парку імені Шевченка, в зоопарку. Трохи пізніше ще три карти з’являться на залізничному вокзалі та двох автостанціях. Карти виготовлено з пластику, аби вберегти від негоди.

Це цікаво  На “Гірці” у парку змонтували першу експозицію. До відкриття таємничих підземель уже недовго

У рамках проєкту також створено три фільми віртуальних екскурсій вулицями Рівного, Музеєм бурштину та Алеєю кованих скульптур.

До слова, в сусідньому Луцьку таку карту створено ще три роки тому, в 2017-у, — це була перша така карта в Україні. Наразі в Луцьку створюють такі карти на окремих історичних об’єктах.

За матеріалами рівненських ЗМІ

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...