У Рівному вшанували “Чеську матицю шкільну”

Означених пам’ятних місць у Рівному стає більше. Днями на історичній вулиці Дорошенка, в будинку, де в давнину була чеська школа, встановили меморіальну дошку.

Будинок колишньої чеської школи

“Чеська матиця шкільна” — так називалася приватна чотирикласна чеська школа, яка з 1925 по 1941 рік розташовувалася в будинку на тодішній вулиці Легіонів (тепер Дорошенка). У школі було всього чотири педагоги і майже сто учнів. Фінансувався заклад міністерством шкільництва і народної освіти. Школа припинила свою діяльність з початком німецької окупації. Як стало відомо, декотрі колишні учні школи згодом воювали в армії Людвіка Свободи — чехословацького військового і політичного діяча, генерала, Героя Радянського Союзу, президента ЧРСР періоду 1968-1975 років.

Ініціатива встановлення меморіальної дошки належить Дубенському чеському товариству “Стромовка”, представник якого В’ячеслав Шляховий брав участь у відкритті меморіальної дошки. Рівненський підприємець і теперішній власник будівлі Віталій Шевчук відремонтував фасад понад столітнього будинку. Ініціатива чеської громади отримала підтримку й у влади Рівного. Відкривав меморіальну дошку секретар Рівнеради Сергій Паладійчук.

Фото з відкритих джерел мережі інтернет

Це цікаво  Пиляти коректно, чи ні, або Поневіряння старого фонтана
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 2, середня: 5,00)
Загрузка...