Уперше за 29 років “Музейні гостини” в Рівному — у віртуальному форматі

Одна з яскравих туристичних “фішок” Рівного — “Музейні гостини”, які щороку відзначаються до Міжнародного Дня музеїв 18 травня. На гостини до Рівненського краєзнавчого музею з’їжджаються тисячі гостей не лише з нашого краю, а й з усієї України і навіть зарубіжжя. Цьогоріч, на жаль, непереборні обставини не дозволили провести свято, що так полюбилося рівнянам.

Цьогоріч це мали б бути 29-і передювілейні мальовничі яскраві гостини, проте… Уперше музей зустрічатиме гостей не на своєму подвір’ї. а у віртуальному просторі.

Як розповів директор РОКМ Олександр Булига, цьогоріч гостини будуть у вигляді слайд-шоу зі світлинами святкування різних років. Перші гостини відбулися в травні 1992-го.

За словами Олександра Булиги, музей нині працює в штатному режимі, готуються до прийому відвідувачів, враховуючі сучасні реалії та вимоги. Експозиція можливо відкриється 22 травня. А от гостини цьогоріч – лише на фотографіях.

Ініціаторка свята Алла Українець (друга ліворуч) з колегами
Багаторічна ведуча свята Галина Данильчук

Алла Українець (Заслужена працівниця культури України, завідувачка сектором етнографії РОКМ) — авторка ідеї “Музейних гостин” зробила такий допис на своїй сторінці у фейсбуці:

Рівно 28 років тому, в неділю, 17 травня 1992 р., напередодні Міжнародного дня музеїв, вперше у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулися “Музейні гостини”. На вулиці – то хмари, то дрібний дощ, то сонце..Так само і в душі – шквал емоцій, – від переживань і відчаю до радості… На подвір’ї небагато людей, але затишно і по- особливому тепло. Пам’ятаю, як щиро посміхалися нам люди, і як я раділа всім, хто в той день до нам завітав – і учаснику, і гостю, і випадковому перехожому. Кожному була вдячна в ту мить, а найдужче своїм колегам за підтримку і розуміння, бо ідея, яку виношувала багато років, нарешті втілилася в життя.
На питання, як сприймуть це свято рівняни, і чи прийдуть до нас знову, я нарешті дала собі ствердну відповідь: “Святу бути!”
Отож, згадаймо разом. “Музейні гостини”, 1992 рік.

Чорно-білі фото з яскравого колоритного свята, якого так не вистачає цьогоріч рівнянам. але яке обов’язково ще буде.

Це цікаво  “Тілом у Німеччині, душею — в Україні”. Пам'яті Надії Косміаді

Фото з фейсбук-сторінки Алли Українець.

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 4, середня: 3,75)
Загрузка...