Західна Україна на фото 1930-х років

Сьогодні пропонуємо переглянути нашим читачам кілька кадрів із минулого. Фото були зроблені на території міст та сіл сучасних Тернопільської та Львівських областей.

Львів, костел бернардинів
У Почаївській Лаврі
Курорт Трускавець

Автором більшості світлин є знаний фотограф міжвоєнного часу Генрик Поддембський. Його постать більше пов‘язана із Варшавою та фотографічною спільнотою цього міста.

Документальна фотографія, ландшафтна фотографія, оглядова фотографія, пейзажна фотографія займали особливе місце в його творчості.

Місто Кременець
Кременецький ліцей
Тернопіль, панорама міста

У 1914–1930 роках Генрик Поддембський брав участь у кількох десятках експедицій, фотографічних подорожей (у тому числі разом із Мечиславом Орловичем), під час яких сфотографував пейзажі та побут Волині, Галичини, Карпат, Куявії, Мазурів, Підкарпаття, Сілезії, Поділля.

Він був одним з небагатьох польських піонерів кольорової фотографії до Другої світової війни.

Гора Чорногора
Карпати, місток через Черемош
Гуцулка в Карпатах

З 1925 року він працював у власній фотостудії на вулиці Маршалковська у Варшаві, спеціалізуючись на пейзажній фотографії. Фотографії Генрика Поддебського були представлені на багатьох фотовиставках: індивідуальні та колективні – у Польщі та за кордоном. Його фотографії неодноразово оцінювались нагородами та відзнаками – на позаконкурсних виставках в світі. Фотографічний архів Поддебського налічує понад 22 000 фотографій.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело: photo-lviv.in.ua/zakhidna-ukraina-na-foto-1930-kh-rokiv/

Це цікаво  Як розгромили кінармію Будьонного під Львовом і Замостям у 1920 році
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 3,00)
Загрузка...