Рівненщина архітектурна — на подвір’ї Рівненського краєзнавчого музею

Давні архітектурні споруди Рівного та області, представлені у фотографіях та макетах, можна роздивитися на подвір’ї Рівненського краєзнавчого музею у рамках проєкту “Вулична виставка”.

Відкриття виставки відбулося першого липня на оглядовому майданчику музею, а приурочено її Дню архітектора України. Організатори заходу — Рівненський обласний краєзнавчий музей і кафедра архітектури та середовищного дизайну НУВГП.

Фрагмент виставки на оглядовому майданчику музею

На виставці представлено споруди Рівного, багато з яких уже немає, зокрема палац князів Любомирських — давніх володарів Рівного, костел святого Антонія — якраз у процесі руйнування; будівлі рівненського архітектора Бориса Андрєєва. До речі, докторка архітектури, професорка кафедри середовищного дизайну НУВГП Ольга Михайлишин подарувала Рівненському музею план до проєкту кірхи в Костополі авторства Бориса Андрєєва. Вона згадала у своєму виступі про рівненську спадщину цього непересічного архітектора та його вклад у розбудову нашого міста. Також пані Ольга розповіла про архітектурні макети об’єктів культурної спадщини краю, виконані студентами кафедри архітектури та середовищного дизайну, що представлені на виставці.

На світлинах – будівлі, багатьох з яких уже немає, або їхній вигляд спотворено перебудовами та реконструкціями
На світлинах – архітектор Борис Андрєєв та будинок, зведений за його проєктом на вулиці Соборній на початку 1950-х, що зберігся донині
Ольга Михайлишин з подарунком для музею

Виставку доповнено старими та сучасними світлинами архітектурних пам’яток Рівненщини — Дубна, Острога, музейного комплексу “Національний історико-меморіальний заповідник “Поле Берестецької битви”. Є світлини і макет замкового комплексу в Олиці, що неподалік Рівного на Волині. На виставку вони потрапили з тих міркувань, що одними з останніх власників Олики були Януш Радзівіл та Анна Любомирська — сестра останнього власника Рівного з князівського роду Любомирських. Про княгиню Анну та її трагічну долю на прохання працівників музею коротенько присутнім розповіла авторка цих рядків.

Макет замкового комплексу в Олиці роботи рівненських студентів
Острозька синагога у реконструкції рівненських студентів

Усі кольорові фото, використані в експозиції, виконані старшим науковим співробітником сектору мистецтв РОКМ Віктором Луцем. Над створенням виставки працювали також завідувачка сектору впровадження цифрових технологій Ольга Морозова, старша наукова співробітниця відділу історії Олена Семенович і столяр музею (на його адресу від колег прозвучали слова вдячності за готовність оперативно і професійно виконати роботу) Олександр Мельничук.

Кольорові фото віктора Луця
Ольга Морозова розповідає про виставку

Рівненські музейники, в умовах, коли заклад зі зрозумілих причин не може працювати на повну потужність, намагаються максимально виконувати свою місію, використовуючи всі наявні можливості.

Це цікаво  Руйнували чи ремонтували? Долю історичного будинку в Рівному вирішує суд

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...