“Via Regia” прокладає шлях через Рівненщину

На Рівненщині презентували проєкт “Великого культурного шляху “Via Regia”, в межах якого заплановано створити мережу культурно-мистецьких центрів за участю десяти українських міст.

Дубенська фортеця. Фото ілюстративне

Про це повідомили з пресслужби Рівненської облдержадміністрації.

Ініціативу Державного історико-культурного заповідника Дубна реалізують за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Рівненської облдержадміністрації. Відтак на базі заповідника відбулась онлайн зустріч, під час якої презентували ініціативу. Серед учасників — представники органів влади та культурних закладів Рівненської, Львівської, Волинської, Житомирської та Київської областей. А також – Європейського культурно-інформаційного центру в Тюрінгїі (м. Ерфурт, Німеччина), які безпосередньо втілюють проєкт культурного шляху “Via Regia” на території Європейського союзу.

Вони розповідають, що метою проєкту є створення мережі культурно-мистецьких центрів, які функціонують та знаходяться на маршруті “Великого культурного шляху “Via Regia”.

Колектив заповідника має сміливий план об’єднати культурний спадок України та консолідувати зусилля культурних закладів в таких містах як Дубно, Рівне, Острог, Львів, Броди, Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир і Київ.

Фото з сайту Рівненської ОДА

Загалом, проєктом “Via Regia” в Україні передбачається об’єднати культурно-мистецькі організації п’яти областей: Рівненської, Львівської, Волинської, Житомирської та Київської. Логіка створення мережі зумовлена існуванням великого туристичного маршруту, який об’єднує міста із значним культурним спадком на шляху міжнародної магістралі Е40.

Проєкт спрямований на популяризацію української культури для вітчизняних та іноземних шанувальників і подорожуючих, розвиток туристичної галузі в містах і регіонах України.

На Рівненщині до проєкту долучать такий туристичний продукт, як “Медове коло”, а також маршрут перебування в області французького письменника Оноре де Бальзака. Його шлях до коханої Евеліни Ганської, як відомо, пролягав через міста Радивилів та Дубно. Ці території можуть стати ділянками туристичного, літературного та музейного співробітництва.

Це цікаво  Народний шедевр — “Козак Мамай” — після реставрації повернувся до Рівного

Також передбачається видання спільного напрацювання – туристичного журналу, який міститиме безліч історій про об’єкти області, що стимулюватимуть людей подорожувати Рівненщиною. Альманах планують розповсюдити серед бібліотек області та пропонувати в туристично-інформаційних офісах.

Нагадаємо, “Віа Регіа” — назва найстарішого та найдовшого (4,5 тисячі кілометрів) сухопутного зв’язку між Східною і Західною Європою, який поєднує вісім держав, зокрема й Україну. Цей сучасний Європейський транспортний коридор отримав статус офіційно визнаного Радою Європи культурного шляху в 2006 році і називається “Віа Регія” — культурний шлях Ради Європи”.

За матеріалами пресслужби Рівненської ОДА

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...