“Бурштинові копальні”: на Рівненщині з’явиться нова туристична локація

Клесівські бурштинові копальні на Рівненщині планують перетворити на туристичний об’єкт. Такий маршрут уже почали розробляти.

Локацію складатимуть гранітний кар’єр у формі гігантського амфітеатру, дендропарк з конусоподібними деревами та власна відповідь Тунелю кохання, йдеться у публікації “Час дій” .

Селище Клесів є одним з “бурштинових місць”, які часто згадувалися у кримінальних новинах регіону. Проте, в ОТГ розповідають, що в бюджет громади від видобутку сонячного каменю не надходить майже нічого. Голова ОТГ Василь Гриник переконаний, що в майбутньому місцевий кошторис перспективніше поповнювати за рахунок туризму, який може стати основним рушієм наповнення бюджету і розвитку Клесова. “Якщо буде турист – значить будуть гроші. Будуть гроші – значить будуть відкриватися і магазини, і їдальні, і міні-готелі”, – вважає Василь Гриник.

Об’єкт №1. Озеро

Одним з найбільш популярних місць відпочинку в Клесові, за словами посадовця, є озеро Коплище. Він додав, що туристи там активно відпочивають вже зараз. Озеро цікаве ще й тим, що вода містить домішки гліцерину, що надає їй додаткової м’якості.

Озеро очікує на відпочивальників

Об’єкт №2. Свій Тунель кохання

Про Клеванську гордість сьогодні знають навіть за межами України. Виявляється, у тамтешнього Тунелю кохання є двійник. Поки схожість не стовідсоткова, але все ж значна.

Локацію, яка знаходиться на території Клесівського лісництва, назвали Тунель щастя. Щодня залізницею цього “тунелю” у бік промислових копалень з видобутку граніту рухається близько п’яти потягів.

Майже двійник клеванського Тунелю кохання

Довжина тунелю – до трьох кілометрів. Організатори проєкту вважають, що упродовж місяця тунель замкнеться зверху.

– Буквально три роки тому його чистили по п’ять метрів у кожну сторону. Але природа і ліс перемагають, і він знову заростає. Тут перші місця, де знайшли бурштин взагалі. Це було на початку ХХ століття, – каже співзасновник проєкту “Бурштинові копальні” Андрій Пехотін.

Об’єкт №3. Місце, де перехоплює подих

Ще однією родзинкою майбутнього туристичного маршруту до Клесова має стати гранітний кар’єр. Місцевий менеджер із зв’язків з громадськістю Юрій Прозапас розповідав, що гірська порода є твердою настільки, що доводиться використовувати вибухівку. Журналістам показали вибух, який зніс гірничу масу вагою у приблизно 30 тонн.

Клесівські краєвиди

– Після цього вибуху тверда суцільна скеля роздрібнилась на дрібні камінці, їх потім будуть навантажувати на “БелАзи”, і така велика спеціалізована техніка возитиме цю масу в наші цехи, де ця маса подрібнюється на щебінь різних фракцій”, – описав технопроцес представник підприємства.

Об’єкт №4. Зелена фотозона

Одним з головних місць для фотосесій у Клесові є скульптури місцевого дендропарку. Подекуди вони дерев’яні, але більшість вистрижена з розташованих на території ялин, тисів та ялівців.

Зелена фотозона

– Тут 2,5 кілометра живоплотів. А на цих живоплотах різні форми: і конуси, і тарілки. І все оце треба стригти і вистригати”, – розповів майстер з озеленення Клесівського лісгоспу Сергій Круглик.

Об’єкт №5. Місця, зіпсовані старателями

Найбільш пізнавальною частиною маршруту “Бурштинові копальні” мають стати місця, де раніше легально і нелегально добували бурштин. Пусткою, яка виникла на місцях колишніх лісів і луків, туристів планують катати на квадроциклах.

Катання на квадроциклах може стати родзинкою туристичної подорожі

Майбутній туристичний маршрут розробляють за участі професійної туроператорки Олександри Коваленко. Вона порівнює краєвиди Клесова з копальнями різних дорогоцінних каменів, які стали туристичними локаціями в багатьох країнах світу: від Камбоджі і Таїланду до Бразилії та Аргентини.

– Усі пройшли шлях незаконного видобутку. Це не кращий шлях, але вони його пройшли. Після того, як це стало на законну колію, вони змогли показати історію, як це насправді відбувалося. Ми орієнтовані на іноземців. Китай цікавиться, вони хочуть побачити, як це відбувається. У них в кожній хаті має бути бурштин. Це дуже великий для них камінь щастя”, – розповідає Олександра Коваленко.

Землю під майбутнім туристичним об’єктом його розробники обіцяють залишити у власності територіальної громади. Крім цього, за участі місцевих жителів вони планують налагодити організацію майстер-класів з обробки бурштину, а також облаштувати продаж продуктів та сувенірів.

Це цікаво  Маленький “Версаль” у рівненському парку

Джерело передруку https://chasdiy.org/news/burshtynovi-kopalni-na-rivnenshchyni-z-iavytsia-nova-turystychna-lokatsiia.html

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...