Біля “Авангарду” шукали в’їзну вежу

Нові сліди замку Несвицьких-Острозьких днями віднайшли археологи в історичній частині Рівного біля стадіону “Авангард”. Розкопки тривали всього кілька днів, але знайдене свідчить про перспективність цієї ділянки для подальших досліджень.

Свіжий розкоп на Замковій

Як пояснив молодший науковий співробітник охоронної археологічної служби України інституту археології НАНУ Олексій Войтюк, це були власне не розкопки, а археологічна розвідка в рамках проекту “Таємничі підземелля Рівного”. Виконували роботи студенти-археологи V курсу РДГУ, для яких це була практика. За словами Олексія Войтюка, це нечепана ділянка, на якій ще не проводилися дослідження. Вона добре збереглася, бо коли зносили рештки палацу Любомирських у кінці 50-х років, то всю місцевість зарівняли, поховавши давній культурний шар, який міг містити ще рештки замку Несвицьких-Острозьких. Але тоді ніхто жодних досліджень не проводив.

Імовірно залишки сторожової споруди

Нині ж, як зазначає Олексій Войтюк, розвідка виявила неймовірну для такої маленької ділянки розкопу кількість знахідок. Це і глиняний глечик, і підкова, і цвяхи, кілька люльок для паління, монети XVI-XVII століття — цілий непорушний культурний шар. Це дає підстави вважати дану ділянку надзвичайно перспективною для подальших досліджень. Знахідки передали до обласного краєзнавчого музею. Після обробки та вивчення вони ймовірно стануть експонатами музею. У розкопах також було знайдено залишки стовпових конструкцій, а точніше, колоди, які можуть належати до замку Несвицьких.

Залишки стовпових конструкцій

“У цьому місці, – каже Олексій Войтюк, – мала би бути сторожова вежа, яка охороняла браму-вхід на острів, де був замок. Знайдене частково підтверджує наші припущення”.

Роботи планують завершити 4-го жовтня. Затим розкоп, скоріш за все, законсервують, як це зробили з місцем розкопок неподалік у 2016 році. Чи проводитимуть там подальші дослідження, наразі Олексій Войтюк сказати не може.

Це цікаво  “Я збираю чорні крапки і фарбую їх у біле”... Крапкові диво-історії Олени Сєргєєвої, що надихають

Фото Галини Данильчук

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 2, середня: 5,00)
Загрузка...