Маловідомі архітектурні пам’ятки Рівного популяризуватимуть

Саме цьому слугуватиме грант на понад сто тисяч гривень, який нещодавно виборола Рівненська обласна бібліотека для дітей, беручи участь у конкурсі проектів Українського Культурного Фонду.

Будинок – пам’ятка архітектури місцевого значення. в якому нині розташовано бібліотеку для дітей

Усього на конкурс культурно-мистецьких проектів було подано 716 заявок, 522 з них пройшли технічний відбір, і лише 380 подолали 70-бальний бар’єр за оцінками експертів (16 – проекти міжнародної співпраці, 49 – проекти національної співпраці та 315 – індивідуальні проекти). Серед тих, з ким рекомендовано підписати грантові угоди — рівненські бібліотекарі. Вони подали на конкурс проект під назвою “Маловідомі архітектурні пам’ятки Рівного”, маючи на меті знайомити підростаюче покоління з цікавими і маловідомими сторінками історії нашого міста. Слід зазначити, що сама бібліотека знаходиться у дуже цікавому будинку за адресою: вулиця Симона Петлюри, 27, і має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Як повідомила директор книгозбірні Наталія Назарук, для популяризації вони, окрім цього будинку, обрали ще два міських об’єкти, розташовані неподалік бібліотеки: Будинок вчених, в приміщенні якого діють ще й Музей бурштину і Літературний музей Уласа Самчука (будинок — пам’ятка архітектури місцевого значення), і Свято-Успенська церква, що має статус пам’ятки сакральної архітектури ХVIII століття національного значення.
Як розповівла Наталія Назарук, учні художніх шкіл і всі охочі юні художники Рівного тепер мають можливість намалювати ці архітектурні споруди. А працівники дитячої книгозбірні оцифрують малюнки, і в подальшому вони стануть основою для рекламної продукції та відеороликів. Проведення презентацій, реклама цифрових історій на місцевому телебаченні й у місцевих медіа дадуть змогу привернути увагу громади до проблеми збереження культурної спадщини міста та започаткувати аналогічні заходи як у Рівному, так і за його межами.

Це цікаво  Тепер об'єкт культурної спадщини
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...