Будівництво меморіального комплексу “Героям Гурбинської битви” триває

Біля урочища Гурби на Рівненщині на місці найбільшого бою УПА побудують меморіальний комплекс на знак вшанування пам’яті полеглих героїв. Розпочалися роботи цьогоріч у січні. Нині їх вирішено продовжити.

Загальний вигляд комплексу

Меморіальний комплекс, очікувана вартість якого складає понад вісім мільйонів гривень, має постати в історичній місцині, куди щороку вклонитися праху героїв приїздять тисячі відвідувачів. Проєктом передбачено облаштування колонади, встановлення пандуса, освітлення, влаштування свердловини, облаштування території, сходів тощо.

У жовтні 2019-го саме в урочищі Гурби відбулося перепоховання знайдених на Дубенщині останків воїнів УПА. Хоча особи їх не встановлено, однак відомо, що це всі молоді хлопці віком до 30-ти років.

Гурби
Гурби

Як повідомив сайт Здолбунівської РДА, 30 квітня в урочищі Гурби відбулася робоча нарада щодо продовження будівельних робіт на об’єкті “Будівництво меморіального комплексу “Героям Гурбинської битви” біля урочища Гурби на території Будеразької сільської ради, Здолбунівського району Рівненської області”. У нараді взяли участь голова Здолбунівської райдержадміністрації Леонід Власюк, голова райради Олег Дацюк, директор Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко та представники будівельної фірми, з якою відділом культури і туризму Здолбунівської РДА укладено договір на виконання вказаних робіт.

Під час наради на місці побудови комплексу

Під час зустрічі було обговорено перелік першочергових будівельних робіт, а саме будівництво підйому до храму, упорядкування прилеглої території меморіального комплексу та закладення комунікацій для водопостачання та електромереж, повідомляється на сайті. У 2019 році за рахунок коштів районного бюджету було відкориговано проєктно-кошторисну документацію. А нині, як повідомляють на сайті, є наявний фінансовий ресурс на проведення вказаних робіт у сумі 999,5 тис. Гривень. Це кошти залишку субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Вказаний меморіальний комплекс є важливим туристичним та історико-культурним об’єктом Рівненщини, на який і в подальшому будуть залучатися кошти з бюджетів усіх рівнів, повідомляють зі Здолбунівської РДА.

Це цікаво  Вікторія Кисиленко. Освідчення поліському льону

Фото з сайту Здолбунівської РДА

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 1,00)
Загрузка...