Фестиваль прадавніх човнів на Оствиці

Парк історичної реконструкції часів давньої Русі Оствиця, що розкинувся на мальовничому березі Басівкутського озера в Рівному, минулої неділі, першого серпня, зустрічав гостей з різних куточків України. Вони приїхали на фестиваль прадавніх човнів, який відбувся у Рівному вдруге.

Історичне городище Оствиця стало місцем, куди завітали не лише рівняни, зацікавлені давньою історією, а й реконструктори з Луцька, Чернівців, Чернігова, Мелітополя, Одеси, Кривого Рога, Києва, Дніпра та інших міст України. Усього близько ста учасників цьогоріч “фестивалили” в Рівному.

Фестиваль на Оствиці зібрав чимало глядачів
Мальовничий куточок Басового кута біля давнього городища

Як розповів організатор фестивалю і керівник клубу історичної реконструкції “Оствиця” Юрій Ойцюсь, у рамках фестивалю відбулися змагання зі стрільби по цілях з човнів, турнір лучників, реконструкція стародавнього бою. Також охочі могли взяти участь у майстер-класах з ковальської і гончарської справ, стародавнього письма, створення свічок.

Відкривають фестиваль костюмовані реконструктори. Праворуч – організатор фестивалю Юрій Ойцюсь

Учасники фестивалю експромтом провели ритуальне поховання на дракарі за скандинавським звичаєм. Глядачі також побачили парад стародавніх човнів на водах озера Басового кута.

Андрій Оленич археолог з Києва привіз на фестиваль гончарний круг ХІІ століття і показав глядачам, як працювали на ньому стародавні майстри.

Гончарі за роботою
Змагання зі стрільби по цілях з човна
Прадавні човни на водах Басівкутського озера в Рівному

Захоплення у глядачів викликала реконструкція бою понад тисячорічної давнини. Особливе захоплення у глядачів викликала витривалість учасників, які змушені були в спеку не просто перебувати, а ще й відтворювати збройні змагання у повній стародавній екіпіровці. Вага її разом зі зброєю сягала 18 кілограмів, як зазначали учасники.

Насолодитися історичною атмосферою, роздивитися стародавні човни, одяг, елементи побуту та долучитися до фестивальних заходів зібралося чимало рівнян.

Захід проходив за підтримки управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому.

За матеріалами рівненських ЗМІ

Фото з фейсбук-сторінки Юрія Ойцюся https://www.facebook.com/Oytcus

Це цікаво  Призначення Олександра Булиги знову розглядатиме сесія
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 4,00)
Загрузка...