Як львівські яхтсмени у 1930-х роках підкорювали скандинавські хвилі

Завжди цікаво знаходити нові та маловідомі факти з життя та діяльності львів’ян. Сьогодні, коли на вулиці спекотний липень, хочемо розповісти про львівську яхту “Кшиштоф Арцишевський”. Нам вдалось знайти раритетні фото її подорожі водами Скандинавії. Світлини датуються 1930-ми роками, здебільшого 1937-м роком.

Яхта “Кшиштоф Арцишевський” та вирізки з міжвоєнної преси
Зустріч із морем яхти “Кшиштоф Арцишевський”
Біля фьордів Скандинавії, 1937 рік

Перш за все треба сказати, що яхта “Кшиштоф Арцишевський” була у власності Товариства приятелів морських організацій львівської академічної молоді. Ця організація з’явилась у Львові у 1935 році. Яхту було збудовано у 1937 році.

Біля Стокгольму, 1937 рік
Яхта біля берегів Швеції, 1937 рік

5 серпня 1937 року яхта вперше прибула до порту у місті Гдиня і зійшла на воду. Яхта отримала високу оцінку і клас “А100+4”. Яхта була збудована із дубу, орегонської сосни та махаону. Яхта могла вмістити вісім людей. Мотор в яхті був марки Hanomag Lloyd.

Фото яхтсменів із подорожі Скандинавією
На яхті “Кшиштоф Арцишевський”

Відомі імена капітанів львівської яхти, а це: Лєшек Вєлєжинський, Тадеуш Лємпіцький, Єжи Пашкевич. Маршрути яхти включали так міста як: Копенгаген, Стокгольм, Гдиня, Кальмар.

План подорожі по Скандинавії, 1937 рік
Яхта “Кшиштоф Арцишевський”

Також варто сказати, що учасники львівського яхтклубу подорожували на таких яхтах, як “Ютланд”, “Гражина”, “Адмірал”, “Воєвода Поморський”. Всього із 1933 до 1937 року було здійснено 67 подорожей. Учасників товариства було близько 181 особа.

В наступних публікаціях продовжимо розповідати про пригоди львівських яхтсменів.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело фото: https://polona.pl/

Джерело: https://photo-lviv.in.ua/yak-lvivski-iakhtsmeny-u-1930-kh-rokakh-pidkoriuvaly-skandynavski-khvyli/

Це цікаво  Тенденції літньої моди 1929 року у Львові
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 2,00)
Загрузка...