Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: фото пам’ятних місць Острожчини

Сімдесят вісім років тому, 27 січня 1945 року, війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших таборів смерті – Аушвіц-Біркенау. На сторінці Острозького замку нагадали історію та опублікували фото пам’ятних місць Острожчини.

В роки Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України. І до сьогодні є чимало місць масових розстрілів невідомих, невпорядкованих.

За незалежної України острожани щороку в серпні (4 серпня 1941 року – перша акція масового розстрілу острозьких євреїв) організовують мітинги-пам’яті в урочищі Красностав, де є могили єврейського населення, знищеного в роки Другої світової.

Острог. Урочище Красностав (Нове місто)
Острог. Урочище Красностав Нове місто

Запроваджуючи Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй висловила у своїй резолюції сподівання, що Голокост “завжди слугуватиме людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження”.

“Нинішні події – повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, жорстокі злочини російських солдатів – свідчать про те, що не можна забувати уроків історії, щоб злочини проти людства, нації, національності чи окремої народності не залишалися абстрактною та чужою подією для інших, для наступних поколінь. В протилежному випадку це породжує нові злочини проти людства”, – пишуть на музейники.

Велика синагога в Острозі
Вхід в острозьке гетто
Гетто у Рівному
Меморіал і музей Аушвіц-Біркенау у м. Кракові (Польща)

Джерело: https://ostrog.rayon.in.ua/news/570192-mizhnarodniy-den-pamyati-zhertv-golokostu-foto-pamyatnikh-mists-ostrozhchini

Це цікаво  Історичний будинок Гальперіних у Рівному хочуть реконструювати. Що буде?
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...