Отець Серафин “повернувся” до Рівного

Память про легендарну для Рівного особистість — останнього настоятеля головного католицького храму Рівного — отця Серафина (Кашубу) увічнили меморіальною дошкою на стіні колишнього Рівненського Костела Різдва Пресвятої Діви Марії і Святого Антонія Падуанського.

Уперше за останні понад 60 років у колишньому головному католицькому xрамі Рівного прозвучала урочиста меса, яку відслужили з нагоди відкриття меморіальної дошки на честь отця Серафина. Місце для неї обрали не випадково. Адже отець Серафин (в миру Алойзи Кашуба) у післявоєнні роки був настоятелем костелу Святого Антонія – головного храму римо-католиків Рівного. За срср навіть згадувати його ім’я було крамолою. Однак у спогадах багатьоx рівнян старшого віку опальний священник-капуцин живе й донині. Отець Серафин залишався зі своїми прихожанами і костелом до кінця. Він був свідком закриття і нищення храму. Тепер ім’я забороненого і репресованого Слуги Божого справедливо повертається до нашого міста.

Дошку монтували ще напередодні відкриття
Усе готово до відкриття
Аншлаг в органному залі

Ініціатором створення і розміщення пам’ятної дошки на будівлі колишнього костела Святого Антонія, а тепер зали камерної та органної музики був отець Владислав Чайка – настоятель Рівненського римо-католицького Костела Святих Петра і Павла та Божого Милосердя.

Відкрив урочисте богослужіння отець Владислав Чайка

Керівництво та колектив Рівненської філармонії також підтримали таку ініціативу, усвідомлюючи, історичну значимість як будівлі, в якій нині працює органний зал, так і постаті отця Кашуби. Підтримали ідею створення меморіальної дошки і в обласній владі.

Знаково, що відкриття дошки відбулося 13 червня, у день, коли римо-католицька церква поминає святого Антонія з Падуї, на честь якого назвали головний рівненський костел.

На сцені, на місці якої колись був головний вівтар костелу, розташувались для відправи священники
Наче в колишній костельній залі… Лише сучасний декор та великий орган на місці колишнього головного вівтаря повертають нас у теперішнє
Освячення меморіальної дошки
Керівники міста та області відкривають дошку

Відтепер шанувальники музичного мистецтва, заходячи всередину будівлі, звертатимуть увагу на закріплену праворуч дошку із зображенням того, з чиїм ім’ям назавжди пов’язана ця будівля. А знищений радянською владою релігійний храм продовжив своє життя, ставши сучасним храмом мистецтва, в імпрезах якого гармонійно поєднуються релігія, історія, музика.

Отець Владислав Чайка і юні рівненські xарцери
Майдан Музики перед органним залом заповнили рівняни
Останній настоятель головного католицького xраму Рівного тепер назавжди “повернувся” до нашого міста

Світлана КАЛЬКО

Це цікаво  Музейний травень. Марафон історико-краєзнавчих заходів розпочинається в Рівненському краєзнавчому музеї

Фото авторки публікації

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...