Рівне може стати фотографічною “столицею” України, вважає Олександр Харват

Тепер у Рівному офіційно діє Музей фотографії та історії міста. Щоправда, він приватний. Однак, як вважає його засновник Олександр Харват, новостворений музей може стати ще однією “родзинкою” Рівного, яка посилить туристичну привабливість нашого міста.

Люди з фотоапаратами, як провідники з минулого в майбутнє. Вони — хранителі нашої історії. Тому дуже символічно, що саме у Всесвітній день фотографа в Рівному відкрився Музей фотографії та історії міста. Відтепер адреса Соборна, 1 (саме там у цокольному приміщенні він розмістився) буде ще однією туристичною локацією нашого міста.

Олександр Харват вітає гостей під час відкриття свого дітища
З музикою і піснями відкривали в Рівному Музей фотографії та історії міста

До втілення своєї мрії його засновник відомий рівненський фотохудожник Олександр Харват ішов понад десять років. Відвідав десятки схожих музеїв в Україні та за кордоном і вирішив, що Рівне нічим не гірше. “Наше місто вже тричі побувало “столицею” в різні історичні періоди, то чому б нам ще й учетверте не стати “столицею” — фотографічною?! Тим паче, що, за моїми підрахунками, у Рівному вже побували світлини з 86-и країн світу”, – каже Олександр Харват.

Особливість рівненського фотомузею — він є приватним. Однак, як каже його засновник, усі найбільші музеї світу починались з приватних колекцій, з небайдужих людей, які ділились власними знахідками і робили їх доступними для огляду усіма охочими. Олександр Харват сподівається, що з часом до розбудови музею долучиться й міська влада. Принаймні присутній на відкритті міський голова Олександр Третяк пообіцяв свою підтримку гарному починанню.

Міський голова Олександр Третяк також завітав
Олександр Третяк перерізав символічну стрічку при вході
“Заходьте!”

До створення експозиції долучилися чимало рівнян та любителів фотосправи зі Львова, Києва, Одеси, Хмельницького. Є й експонати подаровані фотомайстрами з-за кордону: Валерієм Бромбергом (Австралія), Валеріо Періні (Італія), Малай Басу (Індія), Антоні Флорчаком (Польща), Гаріком Аванесяном (Чехія). Цікавий подарунок музею зробив колишній прокурор-криміналіст Олександр Коташевський — найбільший з виготовлених в СРСР фотозбільшувач “Білорусь-2”. У новому музеї чимало унікальних предметів.

Це цікаво  Ненароком відкопали Сталіна. А тепер куди його?

Є фотокамери та обладнання, які використовували для зйомки ще в кінці ХІХ століття, фотокамери радянського зразка, часів Другої світової, старих зразків закордонного виробництва, аксесуари до фотокамер, предмети для друку фотографій, а також кінокамери, книги про фотографію, каталоги фотоконкурсів, видання відомих фотомитців, світлини альтернативних методів друку за технологіями середини ХІХ століття.

Першими відвідувачами музею стали гості відкриття
Олександр Харват розповідає міському голові про секрети фотографічної справи
Величезна колекція вже не вміщається у шафах
У виставковій залі

Загалом це більше тисячі експонатів, які Олександр Харват збирав понад десять років.

Окрім цього, відвідувачі зможуть роздивитися колекцію старих фотографій Рівного, виконаних у знаменитих фотоательє Гальперіних, Долінко, Гаско, Гапан.

Особливо цінними Олександр Харват вважає два десятки відеозаписів спогадів старожилки, почесної громадянки міста Надії Косміаді. Їх також можна подивитися в музеї.

Світлини старого Рівного – також експонати музею
Портфоліо старовинних рівненських фотосалонів та фотографів

За словами Олександра Харвата, у приміщенні Музею фотографії працюватиме фотошкола для дітей. Її вихованці зможуть побачити, на якому устаткуванні створювали фотографії в далекому минулому.

Фотоапарати мало не з усього світу тепер можна буде побачити в Музеї фотографії та історії міста
Світлини піонерів фотографії
Куточок унікальних фоторобіт

Олександр Харват готовий до співпраці з усіма, хто хоче долучитися до розбудови музею. А про те, що музей не буде просто приміщенням для зберігання різних колекцій, сам засновник сказав так: “Наш музей буде жити цікавими проєктами, і вже зовсім скоро ми знову зустрінемось!”.

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...