У Басовому Куті знову цікаві знахідки

Давньоруське городище у Басовому Куті знову стало місцем пошукових робіт рівненських археологів. І знову — цікаві знахідки.

Розкопки на Басівкутському городищі

Як відомо, давньоруське городище є пам’яткою національного значення ХІ-ХІІІ століть. Там буде облаштовано своєрідний музей під відкритим небом — парк історичної реконструкції “Городище Оствиця”. А тим часом на території археологічної пам’ятки рівненські археологи проводять чергові дослідження, які в перший же день роботи увінчалися успіхом. Було знайдено два цвяхи та ножик давньоруського періоду, фрагменти кістяних і керамічних виробів.

Знахідка давньоруського періоду
Ці цвяхи пролежали в землі кілька сот літ

Місце розкопок пошуковці визначали за картою археологічних досліджень на цій території, яку виготовив ще 20 років тому відомий рівненський археолог доктор історичних наук Богдан Прищепа. Тому теперішні розкопки є продовженням напрацювань тих років. Розповідає завідувач відділом давньої історії та археології Рівненського краєзнавчого музею і керівник археологічної експедиції Олексій Войтюк:

Під час розкопок ми знайшли два об’єкти, один з яких ще досліджуємо, тому поки розповідати не буду. Інший — це скоріш за все господарська яма для зберігання зерна тощо. Попередньо датуємо її Х століттям, імовірно вона належала ще першим господарям цієї місцини. У культурному шарі також знайшли наконечники стріл Х століття, ножики ХІ-ХІІ століть, фрагменти кераміки, цвяхи. Причому останні виготовлені, як видно, з використанням термічної обробки. Цікава знахідка з білого металу — фрагмент жіночої прикраси. Це може бути срібло, але поки не зроблено відповідний аналіз, називаємо це білим металом. Прикраса може також належати найдавнішим власникам. Зі знахідок буде виготовлено копії для парку реконструкції “Городище Оствиця”.

Басівкутські знахідки
Басівкутські знахідки
Басівкутські знахідки

Самі ж віднайдені артефакти згодом поповнять експозицію Рівненського краєзнавчого музею. А розкопки триватимуть до 26 червня. Чи буде продовжено археологічні пошуки, Олексій Войтюк наразі не береться стверджувати. Адже на такі роботи потрібні кошти. Дослідження, які нині проводяться, профінансовано з міського бюджету в сумі 50 тисяч гривень.

Під час розкопок

Усі фото з фейсбук-сторінки Олексія Войтюка https://www.facebook.com/djunua

Це цікаво  У Рівному демонтували пам’ятник воїнам, партизанам і підпільникам
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 3, середня: 3,33)
Загрузка...