У Рівному вшанували всесвітньовідомого скульптора Томаша Оскара Сосновського

Чергову, 211-у річницю з дня народження митця, якого називають “Волинським Мікеланджело”, відзначили в Рівному. Мова про всесвітньовідомого скульптора, уродженця Новомалина, що на Острожчині, Томаша Оскара Сосновського. Ім’я нашого іменитого земляка, чиї твори прикрашають музеї і пантеони Європи, повертається із забуття.

Дванацятого грудня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений 211-й річниці від дня народження Томаша Оскара Сосновського, повідомляється на фейсбук-сторінці музею.

Портрет Томаша Оскара Сосновського роботи Франческо Подесті, 1878 рік. РівнеРетроРитм

Розпочали захід рівненські пластуни, які принесли Вифлиємський Вогонь Миру. Це традиційна всеукраїнська скаутська акція, до якої завжди активно долучаються пластуни і пластунки Рівненської округи. Вони також подарували присутнім пісню, висловивши сподівання, що цьогоріч вогонь любові й добра торкнеться кожного українця, йдеться у повідомленні.

Під час відзначення 211-ї річниці з дня народження Сосновського в РОКМ. Фото з фейсбук сторінки

Ініціатором заходу був Ярослав Ковальчук — голова Культурно-просвітницького центру ім. Томаша Оскара Сосновського. Центр багато років займається відродженням і популяризацією імені нашого славного земляка. Ярослав Ковальчук розповів про книги, присвячені славному сину Волині, видані в Україні і в Польщі, про пам’ятні дошки, встановлені на Рівненщині – в Новомалині, Острозі, Рівному. Також висловив сподівання, що по закінченню російсько-української війни, скульптури Сосновського, які є окрасою рівненської музейної експозиції. знову повернуться до виставкових залів і дивуватимуть відвідувачів.

Ярослав Ковальчук. Фото з фейсбук сторінки РОКМ

Валерій Войтович — письменник, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України — розповів про свої дослідження біографії і творчості Сосновського, чому присвятив вже понад 10 років. Як відомо, він автор книги “Оскар Сосновський. Скульптор” (2022 рік). Нині він працює над літературно-біографічним твором “Волинський Мікеланджело”, присвяченим великому скульптору.

Валерій Войтович. Фот о з фейсбук-сторінки РОКМ

Поділився історією створення буклета “Скульптури Томаша Оскара Соснівського у збірці Рівненського обласного краєзнавчого музею” (2014 рік) й учений секретар РОКМ Олег Романчук — один із перших дослідників творчості Сосновського.

Скульптура Сосновського “Спляча Аріадна”, РОКМ. РівнеРетроРитм
Скульптура Сосновського “Аполон Бельведерський”, РОКМ. РівнеРетроРитм

На завершення заходу було запропоновано висунути кандидатуру Валерія Войтовича на здобуття Міської премії ім. Уласа Самчука в галузі літератури за книгу “Оскар Сосновський. Скульптор”. Присутні підтримали пропозицію.

Це цікаво  Горів замок Чарторийських у Клевані

“Про римського скульптора з Новомалина” на сайті РівнеРетроРитм можна прочитати тут.

Світлана КАЛЬКО   

Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 5,00)
Загрузка...