В Острозі презентували цифрову версію Острозької Біблії

Погортати унікальний стародрук тепер може кожен охочий. Щоправда, не сам оригінал, а його цифрову версію, в якій розставлені акценти на найцікавіші особливості книги. Такий подарунок відвідувачам зробив Музей книги та друкарства, що в Острозі.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці музею. Дванадцятого серпня 1581 року, тобто 441 рік тому, в Острозі з’явилася Острозька Біблія – у подальшому визначна пам’ятка українського та світового друкарства. З нагоди цієї дати 12 серпня 2022 року в Музеї книги та друкарства відбулась презентація мультимедійної версії книги.

Луцька надбрамна вежа середини XVI століття є пам’яткою оборонної архітектури національного значення. Усередині розміщується Музей книги та друкарства

Автори цього мультимедійного продукту, що є новим рішенням у музейному та виставковому обладнанні, поєднаному з новітніми технологіями, — студія 3Dsbook. Відтак відвідувачі мають змогу “погортати” стародрук за допомогою спроєктованого на чисті сторінки зображення. На 28-ми сторінках віртуальної книги можна побачити титульний аркуш Біблії, прочитати про її друкаря та процес друку книги, про герб князя Василя-Костянтина Острозького та його передмову до Біблії, вірші, переклади та текст Біблії, папір та водяні знаки, мистецтво оформлення. Деякі зображення анімовані.

Світлана Позіховська демонструє відвідувачам можливості цифрових технологій
Детальніше ознайомитися з унікальним стародруком, не торкаючись оригіналу, тепер цілком можливо

Щоб порівняти цифрову копію з оригіналом під час презентації завідувачка Музею книги Світлана Позіховська продемонструвала й справжню Острозьку Біблію. Затим унікальну книгу було повернуто до сховища. Світлана Позіховська також розповіла про те, що така ж мультимедійна книга, присвячена унікальній Біблії Йоганна Гутенберга, з якої почалось офіційне друкарство в Європі, представлена в Музеї книги Національної бібліотеки Німеччини в Берліні.

Світлана Позіховська демонструє оригінал Острозької Біблії
Таке можна побачити тільки в Музеї книги і друкарства в Острозі
Острозька Біблія 1581 року

Острозькі музейники прагнуть аби про їхні експонати відвідувачі дізнавалися якомога більше. І в тому числі за допомогою сучасних новітніх технологій. Ініціатива з унікальним стародруком стала можливою за участі та підтримки заступника голови Рівненської ОДА Сергія Гемберга та управління культури і туризму Рівненської ОДА. І останніми роками це не єдина подібна ініціатива. Музейники змінюють підходи до показу спадщини, яку оберігають. У 2019 році експозиційну залу першого поверху музею було обладнано панорамною проєкцією на стіни та сенсорними панелями, створено аудіогід, оцифровано рукописні книги XVI-XVIII століть.

Це цікаво  У Рівному презентовано тактильну карту туристичних об'єктів

За матеріалами фейсбук-сторінки музею

Фото з фейсбук-сторінки музею

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...