“Велике будівництво” імовірно торкнеться й об’єктів культурної спадщини на Рівненщині

Рівненщину відвідала заступник Міністра культури та інформполітики України Лариса Петасюк. Метою візиту було обговорити стан справ у галузі культури і туризму в період карантину.

Під час зустрічі з заступником міністра. Фото з сайту Рівненської облради

Лариса Петасюк зустрілася з керівництвом області, представниками Державного агенства розвитку туризму України, керівниками об’єднаних громад Рівненщини, туроператорами. Про це повідомили з прес-служби обласної ради.

“Ні для кого не секрет, що нашим культурним закладам та туристичній галузі сьогодні найважче. Бо карантин обмежив їхню роботу. Тому ми розуміємо, що підтримка держави тут просто необхідна”, – зазначила Лариса Петасюк. Вона наголосила, що в Україні цьогоріч у червні прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, яким передбачено підтримку культури, туризму та креативних індустрій на державному рівні. Заплановано також включення до Національної програми “Велике будівництво” культурних пам’яток.

Фото з сайту Рівненської облради

На Рівненщині мають визначити десять таких об’єктів, які потребують реставрації. Їх відновлення планують фінансувати з різних джерел – Державного фонду регіонального розвитку, місцевих бюджетів та грантових коштів. Під час зустрічі з заступником міністра голова обласної ради Олександр Данильчук запропонував внести до цього переліку не лише історико-культурні пам’ятки Рівненщини, а й сакральні споруди.

Дубенський заповідник
Клеванський замок

Відтак, на Рівненщині на підтримку в рамках “Великого будівництва” можуть претендувати такі десять об’єктів: обласний краєзнавчий музей, Дубенський заповідник, Луцька башта в Острозі, Клеванський замок, палаци у Великих Межиричах, Млинові, Володимирці, садиба Валевських у Гощі, органний зал у Рівному, Рівненський обласний музично-драматичний театр. Окремо запропоновано внести до переліку Національний історико-меморіальний заповідник “Поле Берестецької битви”.

Луцька надбрамна вежа в Острозі
Панорама заповідника “Поле Берестецької битви”

За матеріалами прес-служби Рівненської облради

Це цікаво  “Таємниці органного залу”: як у Рівному в будівлі колишнього костелу водять авторську екскурсію
Оцініть будь-ласка публікацію
(Поставлено оцінок: 1, середня: 1,00)
Загрузка...