Зі згарища постав …російський імператор

Історія з пожежею у селі Висоцьк Сарненського району, де згоріла дерев’яна церква Успіння Богородиці побудована в 1877 році на кошти прихожан, отримала несподіване продовження. Розчищаючи згарище, місцеві мешканці виявили неочікувані знахідки.

Під час пожежі, яка здійнялася в селі Висоцьк 19 січня, вогонь знищив будівлю старовинної дерев’яної церкви та її майно. За інформацією ДСНС у Рівненській області, причиною загоряння стало коротке замикання в електромережі.

Храм у Висоцьку. Фото зі сторінки Висоцької парафії у мережі “Фейсбук”
Висоцький храм (1915-1918 роки). Фото з Вікіпедії
Фото ДСНС Рівненщини

Несподіванки очікували місцевих мешканців, коли вони розчищали згарище. Під час очистки фундаменту згорілого храму там було виявлено людські кістки. Місцеві пояснюють це просто: на місці церкви колись був цвинтар. Окрім цього, було виявлено підвал, якого раніше ніхто не бачив. Коли його розкопали, знайшли пошкоджене погруддя останнього російського імператора Ніколая ІІ.

За повідомленням Полісся News настоятель храму Богдан Тишкевич розповів, що знайдені людські кістки перепоховав належним чином неподалік місця, де стояла згоріла церква.

Що ж до погруддя російського царя, то про його походження поки що нічого не відомо. Коментар з приводу цього виконувачки обов’язків голови Висоцької сільської ради Людмили Гури наводить Суспільне:

“Розбирали згарище. Був навантажувач, розкопував, збирали на техніку, вивозили все. І хлопці побачили, що кості якісь піднялися, позбирали їх. І там був підвал ніби. Та й теж розкопали його і знайшли те погруддя. Хто знає, 150 років майже церкві, може, воно лежить вже 100 років там. А ніхто туди не заглядав. У цій церкві дехто із старіших людей казав, що, може, є підвал. Але ніхто його не бачив. Може, воно вже забите давно, залите було яким бетоном чи Бог його знає? А розкопали — тоді й побачили хлопці”.

Фото Богдан Тишкевич Полісся News
Фото з фейсбук-сторінки Висоцької парафії

Мешканці громади активно обговорюють подію у соцмережах. Цікавий пост опублікував, наприклад, Мыкола Ляховыч Він, зокрема, задає риторичне запитання, чому згарище розбирали без присутності археологів і фахівців, відповідальних за збереження культурної спадщини:”…А зважаючи на історичну цінність Церкви і самого місця де вона знаходилася (там було древнє городище) – то виникає питання, чому це робилося без археологів чи осіб відповідальних за збереження пам’яток?”. Повністю допис можна прочитати тут.

Це цікаво  Садова. Вулиця, якої немає

За матеріалами соцмереж і ЗМІ

P.S. Уточнення

Погруддя, яке знайшли на місці згорілої церкви в селі Висоцьк, зображає російського імператора Олександра II. Місцеві жителі вважали, що на погрудді — його онук Микола II. Про це повідомив старший науковий співробітник Сарненського історико-етнографічного музею Василь Кушнір.

Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...