Шість унікальних ікон XVII-XVIII століть знову в Рівненському краєзнавчому музеї

Майже п’ять років знадобилося фахівцям-реставраторам, щоб повернути до життя унікальне надбання українського іконопису. Тепер ці шедеври повернулися до місця своєї постійної “прописки”. Однак, коли відвідувачі зможуть їх побачити, невідомо.

Шість ікон невідомих авторів XVII-XVIII століть після реставрації повернуто до Рівненського обласного краєзнавчого музею, повідомляють у Рівненській обласній раді.

Це “Микола Чудотворець”, “Покрова”, “Христос над чашею”, “Богородиця з Дитям”, “Богородиця”, “Святий Миколай”. Повернули їх до життя спеціалісти Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Реставрована ікона
Реставрована ікона
Реставрована ікона

За повідомленням рівненських музейників, ікони не належать до так званих народних, а мають професійне авторство. Однак прізвища їх авторів поки що невідомі. Виявили ікони під час експедицій у 1970-1980 роках у храмах на Рівненщині — в селах Оржів, Молодаво, Острівці. Раніше вони ніколи не експонувалися, оскільки були в пошкодженому стані.

Реставрована ікона
Реставрована ікона
Реставрована ікона

На жаль, через війну унікальні експонати наразі недоступні поціновувачам старовинного іконопису. До відкритого доступу вони повернуться лише за погодження Міністерства культури та стратегічних комунікацій України. А це стане можливим, коли настане безпечний для цього час, зазначається у повідомленні Рівненської облради.

Реставровані шедеври давнього іконопису

Фото з фейсбук-сторінки РОКМ

Це цікаво  Книга Хаї Мусман “Місто моє розстріляне” – документ, що звинувачує нацизм
Оцініть будь-ласка публікацію
(Ще немає оцінок)
Загрузка...